info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aprīlī Kuldīgā uzstāsies britu čellists Nikolass Džounss

Svētdien, 14. aprīlī, plkst. 16.00 E. Vīgnera Kuldīga Mūzikas skolā notiks kamermūzikas koncerts, kurā uzstāsies ievērojamais britu čellists un pasniedzējs Nikolass Džounss (Nicholas Jones) un pianiste Evija Auziņa. Koncertā tiks atskaņoti Sergeja Rahmaņinova, Roberta Šūmana, Johana Sebastiana Baha un Cēzara Franka skaņdarbi. Ieeja koncertā – bez maksas.

N. Džounss pirmo reizi viesojās Kuldīgā pirms gada K. Davidova Starptautiskā čellistu konkursa žūrijas sastāvā. Šogad čellists atgriezies, lai sniegtu meistarklases topošajiem čellistiem no Kuldīgas, Liepājas un Ventspils mūzikas skolām, kā arī priecētu kamermūzikas klausītājus ar izcilu čella mūzikas koncertu.

Britu čellists Nikolass Džounss kā solists, kamermūziķis un vadošais solists uzstājies daudzviet Eiropā un ASV un savu plašo izpildītājmākslinieka pieredzi izmantojis darbā ar studentiem Anglijas prestižākajās mūzikas mācību iestādēs. Patlaban Džounss spēlē klavieru trio kopā ar čehu vijolnieku Pāvelu Fišeru un norvēģu pianistu Gunnaru Flagstadu. Kā kamermūziķis viņš spēlējis Bočmana kvartetā (Bochmann Quartet), uzstājoties Lielbritānijas galvenajos festivālos un koncertzālēs. N. Džounss bijis solists, diriģents un vadošais čellists prestižajā Angļu stīgu orķestrī (English String Orchestra). Kā pasniedzējs un izpildītājmākslinieks Džounss piedalījies festivālos ASV, Francijā, Spānijā, Norvēģijā, Lietuvā, Šveicē un citur.

N. Džounss veicis vairākus ierakstus un viens no pēdējiem ir Peter Lieuwen “Cello Concerto” ar Slovēnijas Nacionālo Simfonisko orķestri. Mākslinieks sniedzis meistarklases visās Lielbritānijas konservatorijās, Barratt-Due Institūtā un Valsts akadēmijā Norvēģijā, konservatorijās un mūzikas skolās Pēterburgā, Viļņā, Tallinā, ASV, Baltkrievijā, Vācijā, kā arī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Džounss ir stīgu instrumentu nodaļas vadītājs prestižajā Četemas mūzikas skolā (Chetham’s School of Music), kas ir Lielbritānijas lielākā specializētā mūzikas skola, kā arī čella profesors Ziemeļu Karaliskajā Mūzikas koledžā (Royal Northern College of Music) Mančestrā.

Savukārt jaunā daudzsološā pianiste un koncertmeistare Evija Auziņaar labiem panākumiem piedalījusies daudzos konkursos un festivālos Latvijā un ārzemēs. Šobrīd viņa vairāk pievērsusies kamermūzikai – 2017. gadā iegūta 2. vieta A. Garcia Abril starptautiskajā kameransambļu konkursā Spānijā un 1. vieta un Latvijas Radio 3 Klasika balva JVLMA konkursā “Labākais studentu kameransamblis”.

Evija Auziņa klavierspēles pamatus apguvusi Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā pie skolotājas Martas Ozoliņas, mācības turpinājusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie pasniedzējām Anitas Pāžes un Leldes Paulas. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) viņa ieguvusi profesionālā bakalaura grādu mūzikā un pianista kvalifikāciju docenta Toma Ostrovska klasē. Piedalījusies meistarklasēs pie R. Weinsheimer (Vācija), Paulo Pocheco (Portugāle), Georgi Fedorenko (Krievija), Ying Liu Tawastsjerna (Somija) u.c. Pērn Evija ieguvusi maģistra grādu JVLMA klavierpavadījuma klasē pie asociētās profesores Daces Kļavas. E. Auziņa studijas apvieno ar koncertmeistares darbu J.Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas Stīgu un pūšaminstrumentu nodaļā.

Informāciju sagatavoja:

Agnese Lapsiņa, Kuldīgas novada pašvaldības Kultūras nodaļas kultūras darba speciāliste

Kristīne Duļbinska

Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Kuldīgas novada pašvaldība

Tālr. 63321900, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv

www.kuldiga.lv