info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Alūksne svinēs pilsētas svētkus no 3. līdz 5. augustam

No 3. līdz 5. augustam ar bagātīgu norišu klāstu savus svētkus svinēs augstākā Latvijas pilsēta – Alūksne. Svētkos piedalīsies lieliski mūziķi – Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, Dons, šova “X faktors” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš, grupa “Rumbas kvartets”, būs daudz dažādu kultūras, sporta un atpūtas norišu.

Šogad par Alūksnes pilsētas svētku vadmotīvu izvēlēts fakts, ka Alūksne ir augstākā Latvijas pilsēta – tās augstākais punkts Tempļakalns sasniedz 217 metrus virs jūras līmeņa. Tādēļ jau ceturtdienas vakarā, 2. augustā pulksten 19.00, skvērā Lielā Ezera ielā atklās jauno vides objektu “Alūksne – Latvijas virsotnē”, kas uzskatāmi apliecinās, ka Alūksne ir Latvijas augstākā pilsēta. Sirsnīgs paldies ikvienam iedzīvotājam, kas atsaucās Alūksnes novada pašvaldības un Alūksnes un Apes novada fonda aicinājumam un ziedoja naudu šī vides objekta izveidei. Daļa nepieciešamo līdzekļu šim mērķim izlietota no pašvaldības budžeta.

Ar pilnu jaudu svētki sāksies piektdien, kad atklāšanas pasākumā, kas notiks Pilssalas estrādē, muzicēs Intars Busulis un “Abonementa orķestris”. Biļetes uz šo koncertu ir nopērkamas Alūksnes Kultūras centrā, kā arī “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, tādēļ svētku rīkotāji aicina pasākuma apmeklētājus iegādāties tās laikus un neatlikt šo soli uz pasākuma dienu, lai izvairītos no lieka satraukuma. Arī koncerta norises vietā varēs ierasties jau krietni pirms tā sākuma – teritorija būs atvērta no pulksten 19.30, darbosies ēdinātājs.

Piektdienas vakarā svētkiem īpašu noskaņu piedos Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas izgaismotā torņa atklāšana, ko pēc atklāšanas koncerta varēs apmeklēt ikviens interesents. Svētku svinības turpinās pirmā pilsētas svētku zaļumballe, kurā spēlēs brāļi Auzāni ar grupu, Alūksnes Jaunās pils dārzā (pļaviņā). Šai teritorijā ar īpašu noformējumu būs radīta svētku atmosfēra, skatuve atradīsies pils dārzā, bet dejošanai varēs izvēlēties gan Pils ielas segumu, gan zālienu.

Sestdien jau no rīta ap Jauno pili sāksies mājražotāju, amatnieku, mākslinieku tirdziņš. Arī šogad īpaši aicināti piedalīties Alūksnes novada uzņēmēji, turpinot pērn iesāktos svētkus “Radīts Alūksnē”. Aizvadītajā gadā novada uzņēmēji bija sapulcināti vienotā teltī, tomēr šogad, pēc uzņēmēju pašu ierosinājuma, kopīgās telts nebūs, taču parka teritorijā izvietotos vietējos uzņēmējus varēs atpazīt pēc īpašām norādēm. Šajā pasākumā pašmāju uzņēmējiem pašvaldība rada iespēju ne tikai tirgot savu produkciju, bet arī reklamēt dažādus savus piedāvājumus tirdziņa apmeklētājiem. Tirdziņā ar savu piedāvājumu un aktivitātēm piedalīsies novada muzeji.

Dienas gaitā notiks novada bērnu kolektīvu un solistu koncerts “Manai pilsētai”, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra un defilē koncerts, sveiks mazos alūksniešus, kuri piedzimuši kopš pērnā gada pilsētas svētkiem, būs novada dziedošo un dejojošo amatierkolektīvu koncerts “Kas augstāk, tas Alūksnē”, saviem klausītājiem muzicēs arī vietējie mūziķi – duets Gunārs un Zane. Mazākajiem svētku apmeklētājiem par prieku būs putu ballīte, tādēļ vecākiem noteikti jāparūpējas par līdzi paņemtu otru apģērba un apavu kārtu, lai svētku norises var turpināt arī pēc tās.

Sestdien notiks grāmatas “Alsviķu Ķemera (Strautiņu) skola 1868-2018” atvēršanas svētki, bet Alūksnes muzejā Jaunajā pilī atklās mākslinieces Zigrīdas Ilenānes jubilejas gleznu izstādi “Vēlreiz”, savukārt 1. stāvā forte piano istabā būs apskatāma digitālā ekspozīcija “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”, kas stāstīs par simtgades nozīmīgākajiem notikumiem pilsētā. pēcpusdienā Alūksnes Kultūras centra kamerzālē Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris rādīs Dž. Patrika traģikomēdiju “Augstākais bauslis”. Jāņem gan vērā, ka kamerzālē skatītāju vietu skaits ir ļoti ierobežots!

Sestdienas vakarā Pilssalas estrādē uz koncertu “Augstāk par zemi” aicinās šova “X faktors” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš kopā ar savu grupu “Refleksija”, bet pēc viņa Alūksnes pilsētas svētku apmeklētājus priecēs viens no populārākajiem mūsdienu popmūzikas pārstāvjiem Latvijā – Dons. Pēc koncerta, turpat estrādes teritorijā, skatītāji varēs vērot svētku uguņošanu. Savukārt vēlāk svinības turpināsies ar zaļumballi turpat estrādes teritorijā. Par deju ritmiem gādās grupa “Mākoņstūmēji”, bet dejot varēs gan uz estrādes grīdas, gan citur estrādes teritorijā. Savukārt pie pašvaldības aģentūras “ALJA” ēkas par diskomūziku rūpēsies DJ Ex da Bass. Ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji šoreiz atradīsies ap bijušo Marijas paviljonu, lai būtu vairāk vietas dejošanai estrādes teritorijā, ņemot vērā to, ka daļu estrādes grīdas aizņems koncertam uzbūvētā skatuve, bet daļa pilsdrupu iekšējās teritorijas ir ierobežota sakarā ar pils Dienvidu torņa būvdarbiem.

Jaunums šajos svētkos būs Gardo zupu festivāls “Alūksnes smeķis”. Aizvadītā gada laikā Alūksnei ir radīts kokteilis, tapuši deserti, nu laiks atrast īpašās Alūksnes zupas garšu. Alūksnes pusē izslavētā godu zupa ir buljons ar profitroļiem. Lai pierādītu, ka Alūksnes saimnieces prot gatavot ne tikai šo zupu, tiek aicināti alūksnieši, novada iestādes, organizācijas, domubiedru grupas, amatiermākslas kolektīvi un ģimenes, gatavot savu “firmas”, ģimenes, tradicionālo vai vienkārši garšīgu zupu, tā līdzdarbojoties pilsētas svētkos, un svētku viesiem ļaujot izbaudīt tikai Alūksnes puses zupām raksturīgo garšu.

Festivāla – konkursa nolikums atrodams www.aluksne.lv. Pasākuma apmeklētāji varēs degustēt visu festivāla dalībnieku gatavotās zupas un noteikt uzvarētāju. Galvenā balva gardākās zupas autoriem ir vērtīgs kruīzceļojums ar prāmi “Romantika”  maršrutā Rīga – Stokholma, taču būs arī citas balvas un bez pateicības nepaliks neviens festivāla dalībnieks! Jāpiebilst, ka zupu vērtēšanā piedalīsies arī Dižonas (Francija) gardēžu kluba biedri, kuri arī pasniegs savu īpašo speciālo balvu.

Šajos pilsētas svētkos Pilssalā notiks daudz sportisku norišu, kurās piedalīties un vērot būs interesanti visiem sporta mīļiem – “Ghetto games” ielu basketbola, pludmales volejbola turnīri, spēka vingrinājumi, apvidus loka šaušana, Alūksnes ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi, futbola soda sitienu konkurss. Pilssalas teritorijā sestdien jau no pulksten 11.00 būs pieejama arī ēdināšana.

Pa ceļam uz Pilssalu arī padomu un prezentācijas telts automīļiem “No diskiem līdz lukturiem”, bet laukumā pie administratīvās ēkas dienas otrā pusē ieradīsies pasākuma “Ziemeļlatgale RETRO” 12. ekspedīcijas “Marienhauzena-Marienburga” dalībnieki – motobraucēji ar dažāda vecuma un marku senlaicīgiem mopēdiem. Spēkratus varēs apskatīt un tie izbrauks arī goda apli pilsētas ielās.

Svētdien visas alūksniešu dzimtas satiksies lielākajos Latvijas kapusvētkos. Arī kapusvētku norisēs šogad būs kāds jaunums, kas radies pēc iedzīvotāju priekšlikumiem. Vairākās vietās kapu teritorijā skanēs ragu mūzika – spēlēs Apes pūtēji, tādejādi radot īpašu, kapusvētkiem piederīgu noskaņu. Savukārt pēc kapusvētkiem, kā jau ierasts, Tempļakalna pakājē uz Alūksnes pilsētas svētku noslēguma koncertu “217 metri virs jūras” aicinās grupa “Rumbas kvartets”.

 

Evita APLOKA

Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts:  evita.aploka@aluksne.lv
Tālrunis: +371 26646749, +371 64381502
Adrese:   Dārza iela 11, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301