info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aicina uz Lieldienu pasākumiem Kuldīgā un pagastos

Tuvojas Lieldienas, un tām noskaņoties Kuldīgā palīdz ne tikai pilsētas puķu kastēs un apstādījumos sastādītās atraitnītes un Ventā virs rumbas lecošās vimbas, bet arī dažādi pasākumi, ko varēs apmeklēt Kuldīgā un Kuldīgas novada pagastos.

Tulpes, krāsainas olas, zaķi un putniņi

Pavasara noskaņu pilsētā šogad ienesīs vairākas lielformāta kompozīcijas, kas būs izvietotas četrās vietās Liepājas ielā un skvērā pie ēkas Pilsētas laukumā 2. Tajās būs lielformāta puķes – tulpes, pūpoli –, kompozīciju papildinās arī pa kādam zvirbulēnam vai zīlītei.

Svētku noskaņa būs baudāma arī Pilsētas dārza teritorijā, kur būs izvietoti putnu būrīši ar slidkalniņu, dekoratīvās Lieldienu olas, šūpoles un šo svētku noskaņu baudīt atcilpojušais zaķis. Lai svētkos odi nekož, šūpoties varēs arī skvēriņā blakus Rātslaukumam pie Domes ēkas.

Arī tumšajā laikā pilsētā būs jūtama pavasara noskaņa, jo koku stumbri gan Semināra parkā, gan Pilsētas laukumā uz paaugstinājuma tiks izgaismoti ar krāsainiem prožektoriem. Semināra parkā koku zaros būs salidojuši lielformāta putni.

Lieldienu ieskaņas pasākumi muzejā, vecajā rātsnamā un restorānos

Restorānā “Bangert’s sestdien, 13. aprīlī, plkst. 11.00 notiks “Bērnu rīts”, kura laikā tā dalībnieki gatavosies sagaidīt Lieldienas. Pieteikšanās “Bērnu rītam”, zvanot pa tālruni 29125228. Savukārt restorāns “Jēkaba sēta” svētdien, 14. aprīlī, piedāvās vēlās brokastis. Galdiņu rezervēšana, zvanot pa tālruni 28631122.

Tāpat  svētdien, 14. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 17.00 Kuldīgas novada muzejs aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt radošo darbnīcu “Ģimeņu padarīšana”. Tuvojoties svētkiem, šoreiz radošās darbnīcas tēma būs Lieldienas. Vecāki kopā ar bērniem varēs izveidot savu kustīgo Lieldienu zaķi, veidot groziņu, kurā Lieldienu rītā salikt atrastās oliņas, kā arī izveidot pavasarīgu mūzikas instrumentu olas formā. Radošajā darbnīcā būs iespēja pieskarties pavasarim, to sataustot, savukārt, izspēlējot orientēšanās spēli muzejā, bērni varēs atrast Lieldienu zaķa noslēpto dārgumu. Ieeja muzejā un pasākumā – bez maksas.

Saldummīļi trešdien, 17.aprīlī, plkst. 18.30 Kuldīgas vecajā rātsnamā aicināti uz meistarklasi “Krāsainie Lieldienu riekstiņi” kopā ar Sniedzi Zaļkalni. Dalības maksa: EUR 5.00/personai.  Savukārt ceturtdien, 18. aprīlī, plkst. 18.00 Kuldīgas vecajā rātsnamā notiks meistarklase “Lieldienu ola kā dekors svētku galdam” kopā ar Kristīni Mateviču. Dalības maksa: EUR 5.00/personai.  Dalību meistarklasēs jāpiesaka līdz 15.aprīlim (ieskaitot), sūtot īsziņu uz tālruni 20371650.

Lieldienu brīvdienas Kuldīgā un tuvējā apkārtnē

Lieldienu svinības Kuldīgā šogad norisināsies Rātslaukumā. Svētdien, 21. aprīlī, no 12.00 līdz 14.00 ikviens aicināts svinēt “Lieldienas Rātslaukumā” ar Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrādi “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”, šūpošanos, olu vārīšanu un ripināšanu, rotaļām un radošajām darbnīcām.

Tieši Lieldienās 21. aprīlī no plkst. 12.00 restorāns “Bangert’s” piedāvās izbaudīt vēlās brokastis. Galdiņu rezervēšana, zvanot pa tālruni 29125228.

Lieldienu brīvdienās no plkst. 11.00 – 17.00 apmeklētājiem atvērtas būs Riežupes Smilšu alas. Parks pie alām būs noformēts Lieldienu tematikā un būs iespēja šūpoties šūpolēs.

www.smilsualas.lv

Arī strausu un kazu ferma “Nornieki” gaida apmeklētājus Lieldienu brīvdienās no 12.00 –18.00. Šeit  piedāvās ekskursiju gida pavadībā ar izsmeļošu informāciju par strausu un kazu audzēšanu. Pēc tam var ieturēt maltīti restorānā [ar putniem], kur būs īpašais Lieldienu piedāvājums. strausuferma.com

Izstādes

Mākslas mīļotāji, viesojoties Kuldīgā, var apmeklēt dažādas izstādes un paviesoties Kuldīgas novada muzejā. Muzejā iespējams apskatīt pamatekspozīcijas “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” un “Kuldīga pirms mums”, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēju darbus. Muzeja darba laiki: 18. aprīlī 10.00 – 17.00, 19. aprīlī – slēgts, 20. un 21. aprīlī 10.00 – 17.00, 22. aprīlī – slēgts. Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas. Tālrunis informācijai: 63350179.

Savukārt Kuldīgas Mākslas nams būs atvērts 20. aprīlī no 10.00 – 15.00. Tā pirmajā stāvā un balkonā var apskatīt Kuldīgas gleznotāja Valda Līcīša jubilejas izstādi, bet 3. stāvā – Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras studentu darbi.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Duļbinska, Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Kuldīgas novada pašvaldība,

Tālr.: 63321900, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv , www.kuldiga.lv