info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aicina uz diskusiju Kuldīgā par izcilu Valsts prezidentu

Laikā, kad līdz Valsts prezidenta vēlēšanām atlikušas vien pāris nedēļas, pilsoniskā iniciatīva “Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu” aicina ikvienu interesentu uz paneļdiskusiju Kuldīgā. Diskusija notiks trešdien, 22. maijā plkst. 17.00 Kuldīgas novada Domes zālē (Baznīcas ielā 1, Kuldīgā). Paneļdiskusijas dalībnieki izteiks savus viedokļus, kādām zināšanām, īpašībām un vērtībām jāpiemīt izcilam Valsts prezidentam, kādi būtu prezidenta uzdevumi nākamajā periodā. Šī ir pirmā diskusija par Valsts prezidenta izvēles procesu, kas norisināsies kādā no Latvijas reģioniem.

Latvijas Valsts prezidenta amatam ir izvirzīti trīs kandidāti: Eiropas Tiesas tiesnesis Egīls Levits, Latvijas Tiesībsargs Juris Jansons un Saeimas deputāts Didzis Šmits. Paneļdiskusija noritēs divās daļās, kur pirmajā plānots diskutēt par tām zināšanām, īpašībām un vērtībām, kas raksturo izcilu Valsts prezidentu un kā sabiedrība var iesaistīties prezidenta kandidāta izvēlē. Savukārt otrajā daļā dalībnieki diskutēs par to, kādi būtu galvenie uzdevumi un padarāmie darbi nākamajam Valsts prezidentam. Diskusiju vadīs Sarmīte Ēlerte.

Dalību diskusijā apstiprinājuši dažādu nozaru eksperti, kuri ikdienā seko līdzi valsts attīstībai, kā arī iesaistīti pilsoniskās iniciatīvās:

Andis Araks, Latvijas Rūpniecības un tirdzniecības kameras Kurzemes reģiona padomes priekšsēdētājs,

Imants Breidaks, portāla ManaBalss.lv vadītājs,

Arnis Kaktiņš, pētījumu centra SKDS direktors,

Skaidrīte Lasmane, Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošā pētniece,

Mārtiņš Kaprāns, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks.

Šī ir jau otrā diskusija, ko organizē pilsoniskā iniciatīva “Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu”, aicinot izteikt viedokli gan nozares ekspertiem, gan arī Latvijas iedzīvotājiem. Pirmā diskusija notika Rīgā, 2019. gada aprīļa sākumā. Tā guva plašu sabiedrības interesi, rosinot jēgpilnu diskusiju. Pilsoniskās iniciatīvas mērķis ir rosināt sabiedrībā diskusiju par Valsts prezidenta institūciju un piemērotākajiem kandidātiem, kā arī veicināt to, lai sabiedrībai būtu lielāks iespaids uz Valsts prezidenta izvēli.

Par iniciatīvu “Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu”

Biedrība “Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu” izveidota 2018. gada beigās Rīgā, lai apzinātu sabiedrības attieksmi pret Valsts prezidenta institūciju, organizētu dažāda veida pasākumus Valsts prezidenta institūcijas popularizēšanai, kā arī sadarbotos ar valsts un sabiedriskām organizācijām ar līdzīgiem mērķiem, kā arī ar citām ieinteresētām personām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs.

Papildu informācijai:

Kristīne Tjarve

E parizciluvalstsprezidentu@gmail.com

T. 29296617

https://www.facebook.com/iniciativaparizciluprezidentu/