info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aicina “Ilgāja zivtiņa” Latvijas un Igaunijas pierobežā

3. februārī Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, pašā Latvijas – Igaunijas pierobežā, notiks zemledus makšķerēšanas sacensības „Ilgāja zivtiņa” („Kikkajärve kalakõnõ”).

Šīs sacensības jau kļuvušas par daudzu gadu tradīciju un pulcē vienkopus zemledus makšķerēšanas entuziastus no abām valstīm – Latvijas un Igaunijas. Sacensību dalībnieki sacentīsies individuālā konkurencē, kur apbalvos pirmo trīs vietu ieguvējus ar lielāko zivju kopsvaru. Vērtējot katras valsts dalībnieku lomus, noskaidrosies, kuras valsts pārstāvji iegūs ceļojošo kausu, kas turpmāko gadu glabāsies kādā no pierobežas – Veclaicenes vai Varstu pagastu pārvaldēm. Kausu iegūs tās valsts makšķernieki, kuras sacensību dalībniekiem lomā būs lielākais vidējais zivju svars uz vienu dalībnieku.

Zemledus makšķerēšanas sacensību norise plānota no pulksten 11.00 līdz 14.00. Ceļš uz sacensību vietu būs apzīmēts ar norādēm, sākot no Kornetu ciema Veclaicenes pagastā. Dalībnieku reģistrācija no pulksten 10.00 līdz 10.45, iepriekšējā reģistrācija no 28. janvāra pie organizatoru pārstāvjiem – Jāņa Dambja pa tālruņiem 64329018, 28381507 vai Peeter Lepp (Igaunija) pa tālruni +372 5129059. Dalības maksa 3,00 EUR. Sacensību dalībniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot personas ar invaliditāti, jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte.

Zemledus makšķerēšanas entuziasti aicināti uz pasākumu ierasties kopā ar līdzjutējiem, jo bērniem un arī citiem pieaugušajiem, kuri nepiedalīsies sacensībās, būs iespēja iesaistīties niedru skulptūru veidošanā un citās aktivitātēs. Tā kā pasākums notiek uz ezera, kas piederīgs abām valstīm, visiem apmeklētājiem līdzi jābūt derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem. Katram sacensību dalībniekam un arī pārējiem jāņem līdzi arī sava krūzīte, karote un bļodiņa, lai varētu nobaudīt Ilgāja ezera krastā vārīto tēju un zivju zupu.

Sacensības rīko biedrība „Veclaicenes Avotiņš”, Veclaicenes pagasta pārvalde, Igaunijas Republikas Krabi ciema biedrība. Sacensības atbalsta: SIA “Pie zvejnieka”, Alūksnes novada pašvaldība, biedrība “Veclaicenes Avotiņš”, Krabi ciema biedrība.

 

Sagatavoja: Evita APLOKA,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

evita.aploka@aluksne.lv

www.aluksne.lv