info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aicina apmeklēt pavasara palu šovu “Lido zivis Kuldīgā”

Sestdien, 30. aprīlī, Kuldīgā notiks 16. pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā” – ikviens aicināts apmeklēt pavasara tirdziņu, piedalīties aktīvās un radošās nodarbēs, skatīt izstādes un koncertus. Paralēli pasākumiem varēs baudīt unikālos skatus, ko ik pavasari kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem dāvā daba – vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus virs Eiropas platākā ūdenskrituma.

Kalna ielā un Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles pagalmā norisināsies plašs pavasara tirdziņš, bet Pilsētas dārzā būs gan zivju tirgus, gan zivju zupa pie Raganas mājas sadarbībā ar SIA “Cepliņi”. Uz Pilsētas dārza skatuves klausītājus priecēs grupa “Rahu the fool”, “Pirmais kurss” un apvienība “Copmaņi”, dziesmas par jūru dziedās Anta Eņģele un Marko Ojala. No Anglijas būs ieradies milzu aizjūras astoņkājis, kuru pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs redzēt gan Pilsētas dārzā, gan Liepājas ielā.

Pilsētas dārzā ikviens būs gaidīts Vides izziņas piestātnē un Tūristu ceļotāju lenktuvē, kur varēs nobaudīt Smilškalnu vīnus un piedalīties sklandraušu cepšanas meistarklasē kopā ar Alsungas Amatu mājas saimniecēm. Viesu māja “Garīkas” iepazīstinās ar savu lepnumu – šitaki sēnēm. Varēs piestāt “Meža kafejnīcā” un izšaut ar loku. Savukārt lielos un mazos priecēs truši no Īvanlandes un sesks, nūtrijas, baloži, šinšilas, jūras cūciņas un šķirņu vistas no “Mini zoo Silavas”. “Pastariņa muzejs” no Zentenes gādās par skriešanu ar divričiem, zivtiņu makšķerēšanu un biešu boulingu, bet Brocēnu keramikas darbnīca “Blackfolkpottery” dižosies ar pašdarinātiem māla traukiem. Savukārt “RumbaBuss” piedāvās izbraucienu ar degustāciju.

Vēl varēs piedalīties dažādās atraktīvās un radošās nodarbēs, piemēram, drosmes, veiklības un atjautības pārbaudījumos ar Kuldīgas skautiem vai spēlē “Kukaiņu pļavā” kopā ar radošo apvienību “Pasaku nams”. Varēs  apmeklēt arī “Zivju sievas bufeti” vai keramikas darbnīcu. Pilsētas dārzā notiks arī “Tīklu talka”, kurā ikviens aicināts darināt maskēšanās tīklus ukraiņu karavīriem. Tās laikā varēs baudīt arī gardu ukraiņu boršču.

Dienas otrajā pusē 17.00 Kuldīgas Mākslas namā būs divu koru – Ādažu jauktā kora “Saknes” un Kuldīgas kultūras centra jauktā kora “Ventava” – koncerts, bet 17.30 Rātslaukumā būs starptautiskā džeza dienas akcija “Piestāj Rātslaukumā”.

Būs apskatāmas arī vairākas izstādes. Kuldīgas novada muzejā izstādītas Tautas tēlotājas mākslas studijas ”Kuldīgas Palete” dalībnieku gleznas izstādē “Ūdens mistērijas”. Kuldīgas  Mākslas namā var apmeklēt Ievas Epneres personālizstādi “Es gribu būt kā saulespuķe, lai pat vistumšākajā dienā varu atrast gaismu un stāvēt stalti”, bet Vecajā rātsnamā – izstādi “Dzīvotne” ar slēgtiem augu terārijiem pārstrādāta eko stikla traukos. Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā varēs apmeklēt mākslinieces Sabīnes Verneres personālizstādi.

Pavasara palu šovu “Lido zivis Kuldīgā” rīko Kuldīgas kultūras centrs, bet svētku tirdziņu – SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Reimane, sabiedrisko attiecību speciāliste
Kuldīgas novada pašvaldība