info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Kuldīga aicina ciemos

Decembrī Kuldīga tradicionāli pārtop skaistā Ziemassvētku pasakā – noskaņu pilsētā rada gaumīgie un oriģinālie rotājumi, apmeklētājus vilina dāvanu tirdziņš stikla mājās, radošās darbnīcas vecajā rātsnamā, koncerti un daudz citu interesantu nodarbju. Aicinām nedēļas nogalē izbaudīt Ziemassvētku gaidīšanas laika noskaņu Kuldīgā.

Rūķu namiņi  pēc bērnu rakstītām pasakām

Ik gadu tiek ieguldīts liels radošs darbs, lai Kuldīgas svētku rota būtu atšķirīga un oriģināla. Jau pierastajiem svētku rotājumiem pievienojušies jauninājumi, bet kuldīdznieku un viesu pagājušajā gadā iemīļotajiem rūķu namiņiem šogad piešķirts jauns saturs – tajos attēlotas Kuldīgas novada bērnu sacerētās pasakas. Šogad sarīkots konkurss novada skolēnu vidū, aicinot viņus uzrakstīt Ziemassvētku pasakas. No iesūtītajām pasakām izraudzītas trīs, kuras vizuāli attēlotas jau pazīstamajos namiņos. Tie atrodami Liepājas ielā, sākot no Kalpaka ielas krustojuma, Rātslaukumā un skvērā pie Kuldīgas kultūras centra.

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 3. klases skolnieks Elviss Megnis sarakstījis pasaku par rūķi Timiju, kurš neticēja Ziemassvētkiem un nemācēja tos svinēt. Palīdzot zaķēnam, kurš bija apmaldījies, nokļūt mājās, rūķis nokļuva ciemos pie zaķu ģimenes. Tur piedzīvotā svētku sajūta palīdzēja Timijam kļūt par pašu labāko Ziemassvētku rūķi. Tās pašas skolas un klases skolniece Madara Ivanovska uzrakstījusi pasaku par Ziemassvētkiem mežā. Šīs pasakas galvenie varoņi ir lapsiņa un āpsītis, kuri Ziemassvētku rītā ļoti priecājas par notikušo Ziemassvētku brīnumu – sniegu. Kopā ar citiem zvēriņiem viņi sarīko sniega ballīti un priecīgi sagaida Ziemassvētku vakaru. Savukārt Vilgāles pamatskolas 8. klases skolnieks Māris Matīss Bensons uzrakstījis pasaku par moderno Ziemassvētku vecīti, kurš nolēmis iet līdzi laikam un iegādājies džipu, tāpēc ziemeļbrieži šogad varēs doties atvaļinājumā. Taču transportlīdzeklim pietrūkst degvielas, un to diemžēl nevar uzpildīt, jo degvielas uzpildes stacija svētkos nestrādā. Tāpēc nākas vien saukt palīgā uzticamos ziemeļbriežus, lai visiem nogādātu dāvanas. Pasaciņas pie namiņiem iespējams arī noklausīties. Tāpat pie namiņiem novietotas norādes un karte ar visu namiņu novietojumu.

Gardas un gaumīgas dāvanas Rātslaukuma stikla namiņos

Kuldīgas Rātslaukumā slejas ziemīgi zaigojoši stikla namiņi, lai sniegtu kuldīdzniekiem un viesiem iespēju iegādāties oriģinālas dāvanas un dažādus gardumus sev vai ciemos iešanai. Vienā namiņā savu preci – dažādus gardumus, amatnieku darinājumus un dāvanu komplektus – piedāvā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Kuldīgas labumi”. Savukārt otrā namiņā var iegādāties LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora paspārnē strādājošo uzņēmumu ražotās preces un pakalpojumu dāvanu kartes.

Dāvanu tirdziņa darba laiks šajā nedēļas nogalē:

Piektdien, 7. decembrī, 12.00–17.30

Sestdien, 8. decembrī,  10.00–17.30

Svētdien, 9. decembrī, 12.00–15.00

Radošās darbnīcas Kuldīgas vecajā rātsnamā

Savu programmu Ziemassvētku gaidīšanas laikā piedāvā Kuldīgas vecais rātsnams Baznīcas ielā 5, kur ikviens aicināts uzburt savu Ziemassvētku sajūtu, piedaloties radošajās darbnīcās, jo jaunas prasmes apgūt nekad nav par vēlu!

Radošo darbnīcu piedāvājums šajā nedēļas nogalē:

Piektdien, 7. decembrī, 18.00–20.00 aromkosmētika labsajūtai un svētku kartiņu kaligrāfija kopā ar Zani Frickausu. Dalība – 8 EUR / personai.

Sestdien, 8. decembrī, 12.00–14.00 pašu gatavoti iekuri krāsnīm un kamīniem kopā ar Solveigu Zīli. Dalība – 4 EUR / personai.

Dalību darbnīcās un meistarklasēs lūdzam pieteikt iepriekš, sūtot īsziņu uz tālruni 20371650. Vecajā rātsnamā Ziemassvētku gaidīšanas laikā piedāvājam pavadīt jaukus mirkļus omulīgā svētku gaisotnē pie kamīna kopā ar kolēģiem, draugiem un sev mīļajiem.  Informācija par darbnīcām un meistarklasēm: www.facebook.com/Vecaisratsnams/

Vēstuļu rakstīšana un rūķu zinības Rūķa istabā

Līdz 23. decembrim katru dienu, izņemot pirmdienas, Liepājas ielā 3 atvērta Rūķa istaba. Rūķa istabā ielūkoties, piesēst un vēstuli uzrakstīt varēsiet par baltu velti, bet darbu steigas pārņemto Rūķi, viņa draugus, Rūķa māmiņu, vecmāmiņu, krustmātes un Ziemassvētku vecīti sastapsiet tikai laimīgajās stundās. Tad gan ņemiet līdzi 80 centus un nāciet tos satikt! Istabā omulīgi sprakšķēs krāsns, kūpēs tēja un smaržos piparkūkas, bet jūs varēsiet apskatīt, kā īsti viņi tur dzīvo, kā notiek dāvanu gatavošana un kopīgi apgūt svarīgākās Rūķu zinības. Rūķa istaba atvērta no otrdienas līdz piektdienai – no 11.00 līdz 18.00, sestdienās, svētdienās – no 12.00 līdz 14.00.

Rūķa istabas laimīgās stundas šajā nedēļas nogalē:

Piektdien, 7. decembrī, 16.00–18.00 Sveču mālturīši

Sestdien, 8. decembrī,  12.00–14.00 Dāvanu vizītkarte

Svētdien, 9. decembrī, 12.00–14.00 Jauna kleita eglītei

 

Ziemassvētku laika koncerti un citi pasākumi Kuldīgā

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Kuldīgā būs iespējams baudīt dažādus koncertus un citus pasākumus. Šajā nedēļas nogalē:

Sestdien, 8. decembrī, 16.00  Kuldīgas kultūras centrā koncerts “Karību jūras pirāti Ziemassvētkos”. Piedalās E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi. Ieeja – bez maksas.

 Svētdien, 9. decembrī, 18.00 Kuldīgas kultūras centrā koncerts “Tenoru Jaunais gads”. Piedalās Latvijas Nacionālās operas solists Juris Jope, Latvijas Nacionālā teātra dziedošie aktieri Kristians Kareļins  un Mārtiņš Brūveris, Liepājas teātra aktieris Marģers Eglinskis, Anatolija Livčas instrumentālā grupa un koncerta viešņa Madara Botmane. Ieeja: 8, 12, 14, 16 EUR. www.bilesuparadize.lv

Uzņēmēju rīkotie pasākumi

Šajā nedēļas nogalē notiks arī dažādi uzņēmēju rīkoti pasākumi.

“Virkas muiža” (Virkas iela 27, Kuldīga)

POP-UP Ziemassvētku foto studija.

No 7. līdz 10. decembrim maksas fotosesijas ar iepriekšēju pieteikšanos: krista.masalska@gmail.com

 

Restorāns “Bangert’s” (Pils iela 1, Kuldīga)

Bērnu rīts 9.decembrī 11.00

Dalības maksa 5 eiro.

 

Gardumnīca “Šarlote” (Pilsētas laukums 1a, Kuldīga)

No 4. līdz 31. decembrim īpašais svētku piedāvājums – divi karstie dzērieni  „Piparchino” (espresso, piparkūku garšvielas, kakao, dedzināti maršmelovi)

Cena par abiem: 2,50 eiro

 

Strausu ferma “Nornieki” (“Nornieki”, Snēpeles pagasts, Kuldīgas novads)

Lieliska atpūtai laukos. Iespēja fermā iepazīt eksotiskos strausus un mājas restorānā ieturēt saimnieku pagatavotu maltīti. Iepriekš piesakot, arī radošās darbnīcas – dekoru, rotu un praktisku suvenīru darināšana no strausu spalvām.

Darba laiks: katru dienu no 12.00 līdz 18.00

Radošās darbnīcas iepriekš jāpiesaka pa tālruni: 29123501

 

Koprades telpa “Metro Coworking Kuldīga” (Liepājas iela 8, Kuldīga)

8.decembrī 13.00 saruna par Baha ziediem Kuldīgā.

Uz sarunu aicina sertificēta Baha ziedu terapijas praktiķe, konsultante Inese Done.

Dalības maksa: 15 eiro (iekļauta kafijas pauze un izdales materiāli)

 

Restorāns “Jēkaba sēta” (Liepājas iela 36, Kuldīga)

Brančs Ziemassvētku noskaņās 9.decembrī 12.00

Dalības maksa: (pieaugušajiem 10 eiro, bērniem no 5 līdz 12 gadiem 7 eiro).

Iepriekšēja rezervācija pa tālruni: 28631122 vai info@jekabaseta.lv

 

Pasākumi Kuldīgas novada pagastos

ĒDOLĒ

  1. decembrī 19.00 kultūras namā – Ziemassvētku koncerts “Ar mīlestību sirdī”, Kaspars Markševics un Jenny May. Ieeja 8 EUR. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un Ēdoles kultūras namā.

KURMĀLĒ

  1. decembrī 19.00 Kurmāles pagasta pasākumu zālē – koncerts “Trīs tenori” – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs, Guntars Ruņģis.

PELČOS

  1. decembrī 18.00 Pelču pagasta Ābeļciemā, īpašumā “Čučkēni” – Ziemassvētku eglītes iedegšanas pasākums. Pelču pagasta rūķi cienās ar siltu tēju un radīs iespēju iegriezt laimes ratu sanākušajiem viesiem. Zini pantiņu – dabū mantiņu.
  2. decembrī 20.00 Pelču pagasta centrā pie pagastmājas –Ziemassvētku eglītes iedegšanas pasākums kopā ar rūķiem. Laimes rats un silta tēja. Ja proti pantiņu, tad vari dabūt mantiņu.
  3. decembrī 11.00 Pelču bibliotēkā – piparkūku mīklas veidošanas darbnīca ar Zandu Bumbieri.

VĀRMĒ

  1. decembrī plkst. 17:00 parkā “Aizupītes” pagasta Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums “Vārmes Saimes saiets, Gaismu gaidot…”. Piedalās Vārmes pašdarbnieki. Pasākuma režisore un vadītāja D. Blathena.

 

Izstādes un pasākumi Kuldīgas novada muzejā (Pils ielā 5)

7. decembrī 17.00 Sarunu pēcpusdiena “Kā tur īsti bija…Zemessardze Kuldīgā no pirmsākumiem līdz šodienai?”

 

9.decembrī 11.00 – 17.00 Radošā darbnīca “Ģimeņu padarīšana – Ziemassvētki”

Radošajā darbnīcā varēs veidot kartiņas, gatavot svētku rūķi un dekorus, kā arī pagatavot īpašo svētku našķi.

Apskatāma pastāvīgā ekspozīcija, kā arī izstādes “Armija. Mākslas foto” un “Vienoti dziesmā, dejā un sirdī”. Ieeja Kuldīgas novada muzejā – bez maksas. Darba laiks: no 10.00 līdz 18.00.

Izstādes Kuldīgas Mākslas namā (1905.gada ielā 6)

Apskatāmas Kurzemes foto dienu plenēra izstādes “Kuldīga – pilsēta ar dvēseli” un “Kurzemes gada balva fotogrāfijā ‘2018 tēma ‘Ceļojums”.

Darba laiks: piektdien, sestdien 10.00-18.00; svētdien 10.00-15.00.

Lai ko svarīgu nepalaistu garām, sekojiet programmai mājaslapās www.kuldiga.lv  un www.visit.kuldiga.lv

 

Kristīne Duļbinska, Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Kuldīgas novada pašvaldība
Baznīcas iela 1, Kuldīga, LV-3301, Latvija
Tālr.: 63321900, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv
www.kuldiga.lv