info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Valsts prezidents iepazīst Ventspils novadu

Oficiālā darba vizītē Ventspils novadā ieradās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, rīta pusē tiekoties ar domes vadību – Aivaru Mucenieku, Gunti Mačtamu, Andi Zariņu, kā arī Andri Vārpiņu.

Kā norādīja prezidents, nu viņš būs iepazinis visu Kurzemes reģionu, un tas ir vērtīgi, jo iegūtā informācija noder, ikdienā pildot amata pienākumus. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks pievērsa uzmanību faktam, ka pašvaldībās parādās finanšu izsīkums, turklāt valsts tām deleģē jaunus uzdevumus, piemēram, policijas izveidi, kas prasa papildu izdevumus. Sarunā tika pieminēta arī administratīvi teritoriālā reforma un skolu tīkla sakārtošana, pašvaldības pārstāvjiem uzsverot, ka visu nevar mērīt pēc vienas mērauklas. Ir jāraugās, kāds attālums skolēniem jāmēro līdz tuvākajai mācību iestādei un kāda ir ceļa kvalitāte, kas ved uz skolu.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apskatīja kokapstrādes uzņēmumu “Kurekss”, uzzinot, kā notiek ražošanas process, kurā izmanto arī mākslīgo intelektu, kādu tirgu ir iekarojis viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Ventspils novadā.

Pie Ugāles vidusskolas Valsts prezidentu sagaidīja pūtēju orķestra ”Ugāle” dalībnieki un jaunsargi, viesis iepazinās ar 3. un 8. klases skolēniem, bet pēc tam prezidents tikās ar 10.–12. klašu skolēniem un skolas pašpārvaldes pārstāvjiem. Viņi vēlējās noskaidrot Valsts prezidenta viedokli par svešvalodu mācīšanu skolās un dalību valsts aizsardzības dienestā, jaunieši vaicāja, ko Edgars Rinkēvičs domā par viņu iespējamo iesaistīšanos politikā un ko viņi jau tagad, būdami skolēni, var darīt, lai ietekmētu sev svarīgu jautājumu risināšanu. Jaunie ugālnieki vēlējas uzzināt arī to, vai prezidents pats ievieto ziņas sociālajos tīklos un vai ikdienā izmanto mākslīgo intelektu. 

Valsts augstākā amatpersona iegriezās arī “Usmas SPA”, bet pēc tam devās uz Ugāles tautas namu, kur bija pulcējušies novada domes deputāti un uzņēmēji. Valsts prezidents uzsvēra, ka labprāt uzzina, kādi ekonomiskie procesi notiek novados, kādi uzņēmumi darbojas ārpus Rīgas. Uzņēmēji uzdeva dažādus jautājumus, piemēram, vai Latvijai ir svarīgi mūsu pašu zemē ražoti produkti, tika pieminēta birokrātija, apgūstot dažādu valsts programmu līdzekļus. Savukārt deputāti aicināja prezidentu uzrunāt atbildīgās amatpersonas, lai būtu jēgpilnākas sarunas ar sabiedrību par vēja parku būvniecību, lai, plānojot objektu izvietojumu, tiktu ņemts vērā arī iedzīvotāju viedoklis. Prezidentam tika vaicāts arī tas, cik pasargāti varam justies situācijā, kad Ukrainā notiek karadarbība. Viņš atbildēja, ka “šobrīd esam tik droši, cik vien droši varam būt”, un te būtiska nozīme ir Latvijas līdzdalībai NATO.

Vizītes noslēgumā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apskatīja Jūrkalni, baudot skaistos jūras skatus un satiekot suitu sievas.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja