info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Valkas novada dome: nepieņemami, ka pasaules čempions paliek bez naudas balvas!

Trešdien, 29. novembrī, Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi izmaiņas naudas balvu piešķiršanā par izciliem sasniegumiem sportā. Naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā turpmāk būtu maksājamas tikai olimpisko sporta veidu olimpiskajās disciplīnās un paralimpiskā sporta paralimpiskajos sporta veidos un disciplīnās.

IZM ieskatā naudas balvu sistēmai ir jābūt motivējošai izcilu sasniegumu gūšanai attiecīgās sezonas un visa olimpiskā cikla nozīmīgākajās sporta sacensībās – olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātā.

Sakarā ar ierosinātajām izmaiņām valcēnietim, Latvijas parabobsleja izlases dalībniekam Arturam Klotam, kas šogad 5. februārī ir izcīnījis pasaules čempiona titulu St.Moricas olimpiskajā bobsleja trasē, Eiropas čempiona titulu Oberhofā, 13., 7. un divas pirmās vietas Pasaules kausa posmu sacensībās invalīdiem parabobslejā, nav piešķirta naudas prēmija.

Parabobslejs jau šobrīd ir pasaulē atzīts sporta veids un savu debiju Ziemas paralimpiskajās spēlēs piedzīvos 2022. gadā. Līdz ar to šis sporta veids kvalificējas arī jaunajiem IZM kritērijiem un naudas balvai par A. Klota sasniegumiem būtu jāseko. 

Šī naudas balva dotu iespēju A. Klotam ciklu līdz 2022. gadam aizvadīt atbilstoši profesionāla sportista vajadzībām un varbūt tam sekotu arī zelta medaļa Latvijai Ziemas paraolimpiskajās spēlēs Ķīnā.

Valkas novada dome uzskata, ka šāda kritēriju maiņa nav pieņemama, jo īpaši tas attiecas uz sporta veidiem, kuros piedalās cilvēki ar īpašām vajadzībām, un vēlas vērst uzmanību uz to, ka, atsaucoties uz finansiālo resursu trūkumu, tiek apdalīti topošie sportisti 2022. gada Ziemas paralimpiskajās spēlēs Ķīnā.

Valkas novada dome sagatavos un nosūtīs vēstuli gan Izglītības un zinātnes ministrijai, gan Ministru kabinetam, ar lūgumu labot šo netaisnību un palīdzēt izveidojošās situācijas risināšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča