info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Valka rosina valdību rast risinājumu jautājumam par Valgā deklarētajiem iedzīvotājiem

Valkas novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, kā arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram un LR Finanšu ministrei Danai Reizniecei – Ozolai par nepieciešamību rast risinājumu īpašai situācijai, kas izveidojusies Valkas novadā, kur  iedzīvotāji savu dzīvesvietu masveidā deklarē kaimiņvalstī Igaunijā, Valgā, bet faktiski turpina dzīvot Valkas pilsētā.

2016. gadā šādi iedzīvotāji bija 1019, 2017. gadā jau 1152 un 2018. gadā skaits pieaudzis jau līdz 1384 iedzīvotājiem, kas ir vairāk nekā 10% no visiem Valkas novada iedzīvotājiem. Šī situācija rada zaudējumus Valkas novada budžetam un pašvaldībai ar katru gadu paliek aizvien grūtāk kvalitatīvi pildīt savas funkcijas, jo budžeta aprēķinā netiek ņemta vērā būtiska iedzīvotāju daļa.

“Ar katru gadu šī problēma aug lielāka un Valkas pašvaldības spēkos nav šo procesu apturēt, nekur citur Latvijā līdzīga situācija nav iespējama, tāpēc vienīgais risinājums ir īpaša papildus dotācija, savulaik tādas saņēma vairākas lielās pilsētas. Šobrīd Valka labi attīstās, bet investīcijas notiek aizņemoties un aizņemšanās iespējas faktiski ir izsmeltas. Dotācija ļautu neapstāties. Finansējuma avots arī ir skaidrs – igauņi Latvijas valsts budžetā Valkā vien ienes desmitiem miljonus eiro, mums no tā vajag mazu daļiņu,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis

Sabiedrisko attiecību speciālists

Valkas novada dome

Tālr.:64707486

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lv

www.facebook.com/Valkasnovads