info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Valkā norisināsies starptautiskais laikmetīgā teātra festivāls

No 7. līdz 9. septembrim Valkā norisināsies 12. Starptautiskais laikmetīgā teātra festivāls “Tālvils 2017”. “Tālvils” ir pasaules profesionālo, municipālo un labāko amatierteātru jaunā gadsimta teātra mākslas izteiksmes, satura, veida un meklējumu rezultāts starptautiska teātru festivāla formā Latvijas – Igaunijas pierobežas reģionā.

Festivāla aizsākums meklējams 1996. gadā. Tajā kopā piedalījušies teātri no 22 valsts ar 92 izrādēm. Šogad festivālā piedalīsies teātri no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Izraēlas un Krievijas.

Festivāla moto veido filozofa un psihologa Uģa Kuģa pārdomas.

“Dzīve ir neiedomājami īsa. Dzīve ir par īsu, lai ienīstu, skumtu, vainotu citus pie mūsu neveiksmēm, atriebtos, nest aizvainojumu gadiem savā sirdī. Dzīve ir par īsu, lai gaidītu piemērotu gadu, dienu, stundu, minūti, laikapstākļus, vietu, lai sāktu darīt to, ko vēlies. Lai būtu par to, kas vēlies būt. Dzīve ir pārāk brīnumaina, bet laiks steidzīgs, tas nevienu nesaudzē, tāpēc neieciklēsimies uz savām problēmām, bet dzīvosim, lai neradītu problēmas citiem.

Mēs esam mazas daļiņas, bet tik svarīgas šim lielajam visumam. Šī dzīve, kuru mēs uzskatam, par kaut ko mūžīgu paskries vienā mirklī šajā Absolūtajā visumā. Cik daudzi no mums ir iemācījušies dzīvot ar sevi? Cik daudzi no mums ir iemācījušies būt paši? Padomā, lūdzu, par to. Sāc dzīvot.”

Festivāla laikā aktieriem notiek arī teātra pedagogu meistarklases.

Ieeja uz katru izrādi 1,- eiro, bet uz visām septiņām izrādēm 5,- eiro. Bērniem ieeja brīva.

Atbalsta Valkas novada dome.

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

Aivars Ikšelis