info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Valgas un Valkas mājas kafejnīcas gaida ciemos jau šonedēļ!

Sestdien, 15. jūlijā robežpilsētā Valgā – Valkā norisināsies mājas kafejnīcu diena, kurā ir iespējams apmeklēt 16 vienas dienas kafejnīcas, gan privāto māju, gan iestāžu pagalmos.

Dienas atklāšana notiks plkst. 10 pie Valgas kultūras un interešu centra. Kafejnīcas savas durvis vērs vaļā plkst. 11 un apmeklētājus gaida līdz plkst. 16/17, bet dažās kafejnīcās programma turpināsies arī pēc plkst. 17 – varēs baudīt ermoņikas mūziku un dancot, būs nakts kino.

Sava kafejnīca būs, piemēram, Valgas dzīvnieku patversmei, Valgas slimnīcai, bibliotēkai, pastorātam, sieviešu zemessardzei.

Valkas pusē valdzēniešiem ar savu programmu un pārsteigumiem pievienosies kafejnīca “Rozmarīns” un Valkas Bērnu un jauniešu centrs “Mice”.

Pasākumam izdos kartes, kas palīdzēs atrast sev tīkamas kafejnīcas. Kartes otrā pusē būs informācija par koncertu, kas notiks tajā pašā vakarā Valgas kultūras un interešu centrā – plkst. 20 uz skatuves būs igauņu dziedātājs Alen Veziko.

Katrs, kurš apmeklēs vismaz astoņas kafejnīcas un var to pierādīt ar uzlīmītēm vai zīmogiem uz kartes, saņems atlaidi 50% apmērā no biļetes cenas. Kartes būs pieejamas katrā kafejnīcā, tās tiks dalītas arī atklāšanas ceremonijas laikā.

Pasākumam ir sava Facebook lapa, ko var atrast pēc atslēgvārdiem ‘Valga Valka Kodukohvikute Päev’ (pārsvarā igauņu valodā).

Igaunijā mājas kafejnīcu dienas tiek rīkotas no 2007. gada, tradīcija piedzima Hijumā salā. Desmit gadus vēlāk gandrīz nav iespējams atrast nedēļas nogali, kad nekur – lielākā vai mazākā pilsētā – nerīko vienas dienas mājas kafejnīcu pasākumu, kuru programma iepriecina acis un ausis, sirdis un, protams, vēderus.

 

 

 

 

 

Informāciju tulkoja un sagatavoja:

Biedrības “Latvijas – Igaunijas” institūts direktore

Mārīte Uibo