info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

URBACT projekta partneri, tajā skaitā Alūksne, tiekas Ungārijā

No 15. līdz 17. janvārim Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji viesojās Ungārijas pilsētā Nyirbator, lai tiktos ar projekta “Augoša pilsēta: Ilgtermiņa lejupslīdes pārvarēšana mazajās pilsētās” partneriem no Itālijas, Grieķijas, Portugāles, Slovēnijas un Vācijas. Tikšanās galvenais mērķis bija visu iesaistīto partneru vidus termiņa izvērtējums.

Uz tikšanos bija ieradušies visi projekta partneri, lai iepazītos ar tā gaitu katrā no partnerpilsētām. Tā kā šis projekts ir sadalīts divos virzienos, tikšanās ļāva labāk izprast gan nevalstiskā sektora darbību, gan POP – UP kustības attīstību.

Tikšanās laikā no ekspertu puses tika saņemts projekta vidus termiņa izvērtējums, pārrunājot projekta progresu, līdz šim paveikto un turpmākās ieceres. Apspriesti organizatoriskie jautājumi par projekta rezultātu demonstrēšanas pasākumu 2020. gada jūnijā. Sanāksmes noslēgumā Ungārijas URBACT eksperts pastāstīja par vietas izveides (Placemaking) principiem, iespējām un rādīja labās prakses piemērus.

Jau vairākkārt esam stāstījuši, ka Alūksnes novada pašvaldība īsteno iepriekšminēto projektu un apgūst Vācijas pilsētas Altenas labās prakses pieredzi POP – UP koncepta īstenošanā.

POP – UP apzīmē uz īsu brīdi atvērtu veikalu, restorānu, bāru vai citu iestādi. Šāda koncepta veikali, restorāni nav ekskluzīvi aprīkoti, tiem nav īpaša interjera, tas ir vienkārši pašu spēkiem uz īsu brīdi radīts interjers. POP – UP kustība var atdzīvināt pamestus pilsētas nostūrus, piešķirot tiem īpašu nokrāsu, atvilinot turp apmeklētājus. Cilvēkiem jāatceras, ka došanos uz POP – UP veikalu, galeriju, restorānu, tirgu vai kinoteātri nav ieteicams atlikt, jo nav zināms, vai rīt tas tur vēl būs.

Atgādinām, ka Alūksnē, Dārza ielā 10, 21. novembrī atklāja pirmo POP – UP salonu, kurā strādā divas uzņēmējas – Madara Zaķe un Juliana Gruntej, kas sniedz šūšanas un skaistumkopšanas pakalpojumus.

Sanita Pāsa

Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts:  sanita.pasa@aluksne.lv
Tālrunis: +371 26456644, +371 64381503
Adrese:   Dārza iela 11, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301