info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Svinīgi atklāta Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas jaunā piebūve

21.decembrī ar svinīgu ceremoniju oficiāli tika atklāta Bauskas novada Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas (VMMS) ilgi gaidītā piebūve. Pasākumā piedalījās Bauskas novada pašvaldības un būvniecības pārstāvji, skolas darbinieki un viesi.

Klātesošos sveica VMMS direktore Iveta Lavrinoviča: „Šodien mums ir ļoti nozīmīgs notikums, nozīmīgs visiem Vecumnieku ļaudīm, visām ģimenēm, kuras uztic mums savus bērnus. Oficiāli esam atslēguši durvis un mums ir liels prieks šajās mājīgajās telpās uzņemt viesus.”

Svinīgajai lentes griešanai, ko veica, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, VMMS direktore Iveta Lavrinoviča, arhitekts Valdis Onkelis, SIA “Eltex” būvdarbu vadītāja Viola Ķikute un Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika, sekoja skolas audzēkņu priekšnesumi.

Vakaru atklāja iestādes komunikācijas speciāliste, lietvede Zane Onkele: “Mēs šodien atveram durvis lidojumam, jo tajā šaurībā mēs tā īsti spārnus nevarējām izplest, par lidojumu nemaz nedomājot, mēs atveram durvis, paši uz sevi, uz savu labāko versiju.”

Vakara gaitā pasākuma viesi baudīja VMMS orķestra, akordeonistu trio, koklētāju ansambļa, metālpūšamo instrumentu kvarteta, kora “Via Stella” un čellista Mareka Radzēviča priekšnesumus, kuri vijās ar svētku uzrunām un apsveikumiem.

“Ziemassvētku laiks ir viens no labākajiem brīžiem, lai atklātu šo projektu. Šis ir Vecumnieku stāsts, Vecumnieku ieguvums, par kuru var lepoties ne tikai mācību iestāde, bet arī viss novads,” savā uzrunā teica A. Okmanis.

Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika atklāja, ka vajag tikai vēlēties un visi sapņi piepildās. Savā uzrunā viņa pateicās ikvienam, kurš ieguldījis pūles, lai projekts realizētos.

Ēkas arhitekts Valdis Onkelis atzina, la piebūve bijusi ļoti nepieciešama. “Mākslas nodaļa ir ieguvusi plašas un atvērtas telpas ar skatu uz pagalmu. Pagalms ir labiekārtots un atvērts dažādiem plenēriem un pasākumiem. Skola ir ieguvusi jaunu zāli, un varbūt tā nav tik liela kā vēlētos, bet labāk maza un pilna zāle, nekā liela un tukša. Savukārt, otrajā stāvā ir piecas jaunas mūzikas klases. Jaunajai ēkai būs plašs pielietojums, tādēļ man ir liels prieks un gandarījums par paveikto darbu.”

Vakara gaitā izskanēja daudz atzinības un pateicības vārdu par paveikto no viesu puses. Sanākušie bija vienisprātis – ir paveikts ilgi gaidīts un nozīmīgs komandas darbs skolas attīstībā. Lielas lietas nenotiek uzreiz, lielas lietas var paveikt, tikai kopā strādājot! Roku pie rokas, solīti pa solītim tikai uz priekšu – lai top!

Šī bija liela diena VMMS, jo savā 27 gadu dzimšanas dienā, tika saņemta visbrīnišķīgākā dāvana – skolas jaunā piebūve!

UZZIŅAI

Valsts investīciju projekta “Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas pārbūve” ietvaros 2022. gada oktobrī tika uzsākti būvdarbi, kuru laikā tika veikta ēkas pirmā stāva pārbūve un jaunas piebūves izbūve.

Projekta mērķis: veikt skolas pārbūvi, tādējādi nodrošinot kvalitatīvu profesionālās ievirzes izglītības un pakalpojumu pieejamību, nodrošinot vienlīdzīgas iespējas visiem novada teritorijas iedzīvotājiem.

Būvdarbus veica PS “P un P būvniecības grupa”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Būves birojs”, autoruzraudzību – SIA “PBR”.

Kopējās būvdarbu izmaksas – 1 093 501,56 EUR: būvniecība – 1 060 011,17 EUR, būvuzraudzība – 16 877,08 EUR, autoruzraudzība – 15 000,00 EUR, ēkas kadastrālā uzmērīšana – 1 613,31 EUR. Valsts finansējums 670 245,43 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 423 256,13 eiro.