info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Saldus novads

Svētku “Saldum – 160” programma

Šogad, atzīmējot Saldus pilsētas 160. dzimšanas dienu, ikviens aicināts uz svētkiem “Saldum – 160”, kuri ar krāšņu un bagātu programmu svētku apmeklētājus iepriecinās no 18. līdz 22. maijam. Svētku svinības savīsies ar Muzeju nakts norisēm un ar XXXII Latvijas bērnu un jauniešu folkloras festivālu “Pulkā eimu, pulkā teku”, un šogad tās paredzētas īpaši krāšņas.

Jau trešdien, 18. maijā, ceturtdien, 19. maijā, un piektdien, 20. maijā, Saldus Mūzikas un mākslas skolu akustiskajā koncertzālē svētku nedēļa tiks ieskandināta ar pašu  saldenieku koncertiem. Tāpat piektdien plkst.  22.30 O. Kalpaka laukumā paredzēts nebijis un grandiozs notikums – multimediāls ūdens un gaismu priekšnesums, kurš tapis, pateicoties SIA “Saldus ceļinieks” atbalstam.

Sestdien, 21. maijā, visas dienas garumā pilsētā paredzētas visdažādākās norises. Kalpaka laukums būs ieguvis senā tirgus laukuma aprises, un tajā varēs satikt gan labākos amatniekus, gan mieloties ar skābputru un kartupeļiem mundierītī. Cieceres upes ielokā svētku apmeklētājiem būs iespēja priecāties par zirgiem, gan apskatot darba rīkus, gan mācoties apsedlot kumeliņus, kā arī pašiem būs iespēja sēsties zirga mugurā. Tāpat svētku apmeklētājus priecēs amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi, svētku gājiens, pagastu sveicieni, lidmodeļu paraugdemonstrējumi, sportiskas un radošas nodarbes. Saldus ielas pierībinās motociklu un iespaidīgo amerikāņu auto kluba spēkratu parāde.  Svētku noslēgumā paredzēts lielkoncerts ar Ulda Marhilēviča, Saldus novada koru un dejotāju, kā arī solistu – Aijas Andrejevas, Antras Stafeckas, Ivo Fomina un Mika Dukura – piedalīšanos. Koncerta pirmajā daļā izskanēs īpaši Saldum veidota Ulda Marhilēviča koncertprogramma “Gaismas atgriešanās”, bet koncerta otrajā daļā izskanēs tautā iemīļotas kompozīcijas. Vakara turpinājumā klātesošos iepriecinās iespaidīgais apvienības “Pulsa efekts”  ritma un uguns šovs,  grupas “Astr’o’nout” koncerts un jestra balle kopā ar grupu  “Zvaigžņu lietus”. Par godu pilsētas apaļajam gada skaitlim plkst. 23.30 debesis rotās krāšņs un krāsains svētku salūts.

Svētku norisi atbalsta:  SIA “Saldus ceļinieks”, SIA “Alfor”, SIA “R&C”, SIA “Lanos”, SIA “Libra Plast”, SIA “Norplast”, SIA  “66 North Baltic”, SIA “ZIKO”, SIA “Saldus zaļā aptieka”, SIA “Druvas unguri”, AAS “Gjensidige Baltic”, AS “SEB  banka”, SIA “CEMEX”, SIA “Jets Vacuum”, SIA “Krūza”, Ēberliņu drava, Saldus novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:
Laura Liepiņa
p/a “Saldus TIKS centrs” direktore
Tālr.: 29479192
E-pasts: laura.liepina@saldus.lv