info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Smiltenē rehabilitācijas nolūkos viesojas bērni un jaunieši no Ukrainas

No 2. līdz 10. jūlijam Smiltenē vasaras brīvdienās un rehabilitācijas nolūkos viesojās 14 bērni un jaunieši no Ukrainas pilsētas Drogobičas.

Smiltenes novada pašvaldība jau otro reizi uzņem bērnus un jauniešus, kuru ģimenes ir cietušas kara darbības rezultātā, ar mērķi dot iespēju viņiem paplašināt redzesloku, iepazīst jaunu kultūru un veicināt psiholoģisko atslodzi pēc piedzīvotā savās mājās.

Arī šogad pašvaldība atsaucās 13. Saeimas sadarbības grupas ar Ukrainas parlamentu un Ukrainas vēstniecības aicinājumam uzņemt bērnus un jauniešus no savām sadraudzības pilsētām, nodrošinot iespēju izbaudīt vasaras brīvdienās Latvijā. Pašvaldība organizēja bērnu uzņemšanu, izmitināšanu, ēdināšanu, ekskursijas un dažādas citas aktivitātes.

Nedēļas laikā ukraiņi viesojās Ukrainas vēstniecībā Latvijā, kur bērni aktīvi iesaistījās diskusijā ar vēstnieku par situāciju Ukrainā, sadarbību starp Latviju un Ukrainu, un ko jaunieši varētu darīt savas valsts labā, devās ekskursijā pa Rīgu, apmeklēja “AHHA” zinātnes centru Tartū, Tartu vecpilsētu, Valmieras peldbaseinu,  3D kino, devās izbraucienā uz jūru, Ainažu molu. Visas uzturēšanās laikā viesi iepazina Smiltenes pilsētu, tās atpūtas vietas, parkus, spēlēja boulingu, viesojās  Smiltenes tehnikumā, lai iepazītu mācību vidi, lauku mājās “Kalbaka” cepa pankūkas, savukārt ar SUP House un Annes Laivas atbalstu bērniem bija iespēja izbraukt ar sup dēļiem pa Tepera ezeru, par ko bērni bija ļoti priecīgi.

Viesošanās noslēgumā Smiltenes novada domē, tiekoties ar pašvaldības vadību, jaunieši uzsvēra, ka šeit ir ļoti sakopta un patīkama vide, kurā ir prieks atrasties un dzīvot. Vēl viņiem ir radies iespaids, ka latvieši viens par otru rūpējas. Teica, ka latvieši visās situācijās ir bijuši pret viņiem ļoti laipni. Vairāki bērni darbojās arī Drogobičas jauniešu parlamentā, tāpēc iegūto pieredzi viņi centīsies realizēt arī savā pilsētā. Visi bērni bija ļoti pateicīgi par dāvāto iespēju brīvdienas pavadīt Smiltenē.

Bērnu un jauniešu uzņemšanu organizēja Smiltenes novada pašvaldības iestādes Bērnu un ģimenes atbalsta centrs un Bāriņtiesa. Paldies vēlamies pateikt Smiltenes jaunajiem uzņēmējiem SUP House un Annes Laivas par iespēju jauniešiem bez maksas izbraukt ar SUP dēļiem.

Informāciju sagatavoja,
Marita Mūze
Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: prese@smiltene.lv;

Mob.tel. 29613117

www.smiltene.lv

Sekojiet mums: