info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Reģionu vadītāji ar finanšu ministri runās par VID un nodokļiem

Reģionālo attīstības centru apvienība 28.septembrī plkst. 15:00 aicina reģionālo attīstības centru pašvaldību vadītājus uz sarunām ar finanšu ministri Danu Reiznieci – Ozolu. Tikšanās laikā ieplānots runāt par Valsts ieņēmumu dienesta darbību reģionos, kā arī citiem Finanšu ministrijas pārraudzībā esošiem jautājumiem, kas skar Latvijas reģionus.

Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis informē, ka reģionu vadītāji ar finanšu ministri vēlas pārrunāt Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienību darbību reģionālajos attīstības centros.

“Mēs vēlamies aktualizēt jautājumu par administratīvā sloga samazināšanu uzņēmējiem saistībā ar deklarāciju iesniegšanu,” precizē Vents Armands Krauklis.

Reģionu vadītāji ar finanšu ministri vēlas runāt arī par nodokļu politikas jautājumiem, tai skaitā par pašvaldību ienākumu bāzes palielināšanu, kā arī ierosināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdali, palielinot pašvaldībām novirzāmo daļu par 2%. Reģionu vadītāji vēlas runāt par minimālās algas paaugstināšanu 2017.gadā un vidējā termiņā.

Reģionu vadītāji ir ieinteresēti Centrālās finanšu un līgumu aģentūras darbības efektivizēšanā, lai pašvaldību projekta pieteikumi tiks izskatīti daudz operatīvāk.

Reģionu vadītāji vēlas runāt arī par finanšu institūcijas ALTUM darbību reģionālajos attīstības centros, kā arī par jaunu finanšu instrumentu ieviešanu uzņēmējdarbības veicināšanai.

Reģionu vadītāji vēlas ierosināt aizņēmumu limitu palielināšanu reģionālo attīstības centru pašvaldību prioritārajiem projektiem.

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” tika izveidota 2015.gada sākumā, apvienojot 21 Latvijas Republikas novadu, kas „Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014. – 2020.gadam” definēti par reģionālajiem attīstības centriem.