info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

RACA priekšsēdētājs piedalās LPS diskusijā par krājaizdevu sabiedrībām

RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis šodien, 15, decembrī, pārstāvēja RACA biedrus Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā darba diskusijā ar Finanšu ministriju par krājaizdevu sabiedrību lomu un iespējamo nākotnes attīstību Latvijā. Krājaizdevu sabiedrība ir tās biedru dibināts un pārvaldīts finanšu kooperatīvs, kas spēj apmierināt biedru ikdienas vajadzības, iesaistot šajā procesā pašus cilvēkus.

Kā iepriekš atzina V. A. Krauklis, finanšu resursu pieejamība reģionos ir viens no izšķirošajiem jautājumiem, vai izdosies apturēt Latvijas lauku depopulāciju. Diemžēl klasiskās komercbankas šādu pieejamību nespēj nodrošināt, un pastāv nerakstīts likums – jo tālāk no Rīgas dzīvo ģimene vai darbojas uzņēmums, jo grūtāk tiem saņemt bankā kredītu.

LPS un FM darba diskusijā krājaizdevu sabiedrību loma tika analizēta trīs aspektos: pašreizējā normatīvā bāze un pašvaldības iesaistes iespējas; krājaizdevu sabiedrību turpmākās attīstības perspektīvas; krājaizdevu sabiedrību apvienības likums un kooperatīvā banka jeb otrā līmeņa kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība.