info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

RACA biedru pilnsapulcē stiprina biedrības vadības komandu

“Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) biedru pilnsapulcē tika izskatīta virkne pašvaldību attīstībai būtisku jautājumu, kas saistīti ar nākamā gada nacionālā un pašvaldību budžetu veidošanu, pamatfunkciju nodrošināšanu un attīstības projektu realizāciju. Kopsēdē tika lemts arī par biedrības vadības komandas stiprināšanu.

Par RACA valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (VP). Kā priekšsēdētāja vietnieks valdē turpinās darboties Līvānu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (LA). #RACA valdē jaunus izaicinājumus – kā valdes priekšsēdētāja vietnieki uzņemsies Cēsu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (JV) un Saldus novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Māris Zusts (AS). Biedrības valdē turpina darbu arī līdzšinējie tās locekļi — Aizkraukles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Leons Līdums (VP), Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs (LRA) un Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs (ZZS).

“Paplašinot biedrības valdi un palielinot RACA valdes priekšsēdētāja vietnieku skaitu mēs paplašinām mūsu spēju dažādos sadarbības formātos pilnveidot spēcīgas reģionālas Latvijas ideju un realizēt pašvaldību un reģionālo attīstības centru interešu pārstāvību. Mēs ilgstoši un sekmīgi aizstāvam Latvijas samērīgas izaugsmes un attīstības idejas, lai valsts nebūtu tikai egocentriski orientēta uz galvaspilsētu, bet iezīmētu novadus kā spēcīgus un pilnasinīgus saimnieciskās dzīves, izglītības un kultūras attīstības punktus,” uzsvēra RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Kā vienu no jaunās valdes darbības uzdevumiem RACA iezīmē vidēja un ilgāka termiņa attīstības budžeta plānošanu nacionālā līmenī.

“Diemžēl ierastā prakse ir bijusi, neraugoties un dažādā finansējuma pieejamību Eiropas projektos, nacionālo budžetu gatavot ar viengada pieeju un tā censties risināt aktuālās problēmas, nevis pievērsties attīstības jautājumiem ilgtermiņā. Reģionos to izjūtam ļoti bieži un tādēļ, pašlaik, kad sagaidām t.s. tehnisko valsts budžetu 2023.gada sākumam, mums ir iespēja nevis skaldīt finansējumu, lai apmierinātu ikdienišķās budžetu vajadzības un pielāgotos dažādai ārējai ietekmei, bet modelēt attīstības procesus un izstrādāt ilgtermiņa redzējumu,” norādīja RACA valdes priekšsēdētajā vietnieks Māris Zusts.

RACA biedriem ierasti ir iespēja iepazīties ar jaunākajām nacionālo projektu un finansējuma programmu virzību un finansējuma pieejamību. Šajā sēdē RACA valde un novadu attīstības projektu speciālisti, hibrīdformāta sarunā, uzklausīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas kompetentos speciālistus.

“Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) biedru pilnsapulce, 2022.gada decembrī
“Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) biedru pilnsapulce, 2022.gada decembrī

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” ir dibināta 2015. gadā ar mērķi apvienot Latvijas Republikas novadus, kas Latvijas Republikas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskā līmenī.