info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Preiļu novada sportisti piedalīsies Latvijas IV Olimpiādē

No 1. līdz 3. jūlijam Valmierā norisināsies Latvijas IV Olimpiāde, kurā 94 pašvaldību komandās piedalīsies ap 4000 dalībnieku, tostarp 18 sportistu komanda no Preiļu novada. Mūsu komandas moto – “Preiļu novads – komanda, kur apvienojas pieredze ar jaunības degsmi!”

Preiļu novada komanda šogad startēs 4 sporta veidos. Komandas vadītājs Leonīds Valdonis norāda, ka iepriekšējās olimpiādēs preilieši startēja 2 sporta veidos – vieglatlētikā un galda tenisā, savukārt šajā gadā mūsu sportisti izmēģinās spēkus arī MTB riteņbraukšanā un triatlonā: “Šogad dodam iespējas savus spēkus izmēģināt jauniešiem Renāram Valdonim un Renāram Vanagam, kas Preiļos aktīvi nodarbojas ar MTB riteņbraukšanu. MTB sacensības noritēs jau 1. jūlijā Priekuļos, Cēsu Olimpiskajā centrā. Savukārt triatlonā 3. jūlijā Valmierā startēs kādreizējais Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolas vieglatlētikas nodaļas audzēknis Austris Bogdanovs, kuru gaida diezgan smags pārbaudījums – 750 m peldēšana, 20 km riteņbraukšana, 5 km skriešana”.

Lielākais dalībnieku skaits ir vieglatlētikā – 12 preilieši, kas izpildījuši noteiktos normatīvus un ir savlaicīgi pieteikti, 3 jaunietes piedalīsies komandu sacensībās sievietēm galda tenisā.

Kā komandas galvenos balstus L. Valdonis vieglatlētikā min Anitu Kažemāku, kura piedalīsies 10 000 m skrējienā, kā arī Normundu Ivzānu un Aigaru Salenieku, kuri veiks 10 000 m soļošanā. Komandas vadītājs pauž cerību, ka arī jaunās paaudzes sportisti Dairis Rinčs tāllēkšanā, kā arī jaunie kārtslēcēji brāļi Ronalds un Rūdolfs Vucāni labas veiksmes gadījumā pacīnīsies par medaļām. Un arī pārējie mūsu vieglatlēti var sagādāt kādu patīkamu pārsteigumu.

Olimpiādes sacensības sākas 1. jūlijā rīta pusē, taču kulminācija ir paredzēta 1. jūlija vakarā plkst. 21.10, kad notiks atklāšanas ceremonija, kam sekot līdzi LTV1 un savu komandu atbalstīti aicināti arī mājāspalicēji. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies arī domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Latvijas Olimpiāde ir valsts mēroga uz olimpiskiem principiem balstītas kompleksas sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas pilsētu komandas. Tās mērķis ir noteikt Latvijas labākos sportistus vasaras Olimpiskajos sporta veidos. Latvijas Olimpiāde notiek reizi četros gados.

Informācija par olimpiādi – http://www.latvijasolimpiade.lv/

Ilona Vilcāne,

Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore