info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aizkraukles novads

Aizkraukles novads

Aizkraukles kā apdzīvotas vietas vēsture ir sena. Tās vārds minēts Indriķa hronikas (Heinrici Chronicon Livoniae) trešajā grāmatā par bīskapu Albertu, kas stāsta par notikumiem Baltijā 12.gs. beigās un 13.gs. pirmajos gadu desmitos. Tajā tiek stāstīts, ka lietuvieši kopā ar Aizkraukles (Asscrade) un Lielvārdes līviem, kopskaitā trīs simti kareivju, devās uzbrukumā Rīgai, kurā mitinājās kristieši. Pēc sīvām cīņām tikai ar niecīgu ieguvumu līvi un lietuvieši atkāpās.

Aizkraukle tolaik bija viens no lielākajiem Daugavas lībiešu centriem Daugavas labajā krastā, stratēģiski izdevīgā vietā starp diviem Daugavā ieplūstošiem strautiem, no kuriem lielāko sauca Ašķere. Šeit atradās koka pils, kuru apdzied Andreja Pumpura eposā “Lāčplēsis”. Vēlāk to nopostīja krustneši.

Krietni vairāk ziņu par Aizkraukli jau ir Atskaņu hronikā, kas vēsta par krusta kariem Baltijā un vietējo tautu brīvības cīņām 13.gadsimtā. Šajā laikā Aizkrauklē tika uzcelta mūra pils (ap 1211.gadu), kurā saimniekoja komturi un kas bija apdzīvota līdz 17.gadsimta vidum, kad zviedru – poļu kara laikā to sagrāva.

Aizkraukles novada pašvaldība   www.aizkraukle.lv


Aizkrauklē vilcienam pielāgos divus autobusu reisus

Atsaucoties Aizkraukles iedzīvotāju ierosinājumam, no šī gada 7. augusta divi reģionālo autobusu reisi vēlu vakarā tiks pielāgoti vilciena pienākšanas laikiem…

Read More

altum-valsts-atbalsta-programmas-binesam

ALTUM uzņēmējiem Aizkrauklē piedāvā plašas valsts atbalsta iespējas

Attīstības finanšu institūcija ALTUM aicina Aizkraukles reģiona iedzīvotājus izmantot valsts atbalsta iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai. ALTUM ir specializēta valsts…

Read More