info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Pasniegtas Ventspils novada uzņēmēju gada balvas

Ugāles tautas namā “Gaisma” notika konkursa “Ventspils novada uzņēmēju gada balva 2023” uzvarētāju apbalvošana. Iepriekš ikvienam iedzīvotājam bija iespēja balsot par savu pretendentu sešās nominācijās: “Gada labākais darba devējs”, “Gada amatnieks/mājražotājs”, “Gada tirgotājs/pakalpojuma sniedzējs”, “Gada tūrisma uzņēmējs”, “Gada jaunais uzņēmējs” un “Ģimene uzņēmējdarbībā”. Pasākuma mērķis ir apzināt un godināt Ventspils novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības attīstību novadā un veicinot Ventspils novada uzņēmēju atpazīstamību, popularizējot uzņēmējdarbības labās prakses piemērus.

Nominācijā “Gada labākais darba devējs” iedzīvotāju balsojumā uzvarēja SIA “Užavas alus”, “Gada tirgotājs/pakalpojuma sniedzējs” – SIA “Odumi”, “Gada tūrisma uzņēmējs” – SIA “DabaLaba”, “Gada jaunais uzņēmējs” – pašnodarbinātā Rūta Vītolberga, “Gada amatnieks/mājražotājs” – pašnodarbinātā Taiga Reķe, “Ģimene uzņēmējdarbībā” – SIA “latliv”.

Ugālē godināja arī trīs lielākos Ventspils novada nodokļu maksātājus: SIA “Niedrāji MR”, SIA “Kurekss” un SIA “NK Meži”. Savas balvas pasniedza vairākas organizācijas – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sveica SIA “Muss”, uzteicot par izcilību inovācijā, finanšu institūcija ALTUM godināja SIA “Usmas pērle” kā gada jauno uzņēmēju, Ziemeļkurzemes biznesa asociācija par savu favorītu atzina Sanitas Rozenbergas zemnieku saimniecību “Rozītes” kā veiksmīgāko LEADER projekta īstenotāju. Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde apbalvošanai izvirzīja z/s “Ābolkalni” kā gada lauksaimnieku un IK “Doniņi 5” kā gada tūrisma uzņēmēju,  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sveica savus biedrus – SIA “Niedrāji MR”, savukārt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs uzteica SIA “Dārza garša” īpašnieci Ivetu Ķēniņu par bioloģiskās un vietējo ražotāju produkcijas popularizēšanu.

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks savā uzrunā uzslavēja uzņēmējus par izturību un prasmi pārvarēt dažādas krīzes. Tas jāsaka gan par ekonomisko situāciju kovida laikā, kad daudzi uzņēmēji tika ierobežoti un nevarēja veikt saimniecisko darbību, gan par enerģijas cenu kāpumu, ko ietekmēja agresorvalsts Krievijas iebrukums Ukrainā: “Tagad mēs ekonomiski jūtamies stabilāki, bet pasaulē to nevar teikt, jo karš turpinās un joprojām mums blakus ir agresorvalsts. Uzņēmējdarbībā kaut kas ir mainījies, bet ir paliekošās vērtības, un tie ir lielākie uzņēmēji un nodokļu maksātāji, un tie ir tie paši, kurus sveicām pirms pieciem, septiņiem un droši vien arī desmit gadiem.” Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Zariņš pauda gandarījumu par iedzīvotāju lielo atsaucību, piedaloties balsojumā par uzņēmējiem, kuri nebaidās riskēt, plāno un dara: “Uzņēmēji ir drosmīgi ļaudis, viņi pieceļas un sāk darīt. Un tā ir tā esence, kas viņus atšķir no pārējiem. Mēs, pašvaldība, vēlamies pateikties par šo drosmi, izdarību un centību.”

Daudzi balvu saņēmēji un viessveicēji teica paldies novada pašvaldībai par kvalitatīvo pasākumu un ieinteresēto attieksmi, raugoties uzņēmējdarbības attīstītības virzienā. Uzņēmēji atzina, ka viņu veikums ir iespējams, pateicoties ģimenes vai darba kolektīva atbalstam. Notikuma izskaņā bija pārsteigums ­– zālē ar vārdiem “Ventspils novads – ceļš, kas kopīgi ejams” tika ievesta liela un garda kūka. Paldies ikvienam novada uzņēmējam – kā lielam, tā mazam, jo šie cilvēki ir noticējuši saviem sapņiem un uzdrīkstas tos īstenot, tā sekmējot ne tikai savu, bet arī novada attīstību.