info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
RACA pilnsapulce

Par RACA vadītāju atkārtoti ievēlēts Vents Armands Krauklis

Par biedrības «Reģionālo attīstības centru apvienība» (RACA) valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija)

RACA pilnsapulcē par Kraukļa vietniekiem ievēlēja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu (JV) un Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu (LA). Savukārt par RACA valdes locekļiem bez apvienības priekšsēdētāja un viņa vietniekiem tika ievēlēti Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP), Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs (ZZS), Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums (VP), kā arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičš (LRA).

Vakardien notikusī RACA biedru pilnsapulce bija pirmā apvienības biedru tikšanās pēc pašvaldību vēlēšanām. Vēlēšanu rezultātā astoņās RACA pašvaldībās ir jauni vadītāji – Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa (LRA), Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (LRA), Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (LP), Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (LRA), Dobeles novada domes priekšsēdētājs Edgars Gaigals (NA), Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers (JV), Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (NA), kā arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns (apvienība “Iedzīvotāji”, Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija).

Visas amatpersonas RACA kopsapulce apstiprināja vienbalsīgi. Saskaņā ar statūtiem RACA ievēlētās amatpersonas pildīs savus pienākumus 4 gadus  līdz pašvaldību pilnvaru termiņa beigām.

RACA valdes priekšsēdētājs V.A. Krauklis pateicās kolēģiem par no jauna dāvāto uzticību. Viņš atzina, ka šis ir ļoti nozīmīgs laiks visām pašvaldībām. “Es domāju, ka darāmā ir ļoti daudz, it īpaši, panākot ES fondu pieejamības nodrošināšanu, kā arī fondu ieviešanas kritēriju sabalansētību.  Liels darbs būs jāvelta nākamā gada un vidējā termiņa budžetam, aizņemšanās iespēju nodrošināšanai pašvaldību prioritārajiem projektiem. Tāpat apvienība būs gatava palīdzēt visiem jaunievēlētajiem mēriem ar padomu un saglabās savu pamataprincipu, ka visi lēmumi tiek pieņemti koleģiāli”, uzsvēra V.A. Krauklis.