info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

NMPD vadītāja RACA sola saglabāt brigādes laukos

Plānotā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) reorganizācija neparedz likvidēt ātrās palīdzības brigādes novados, 19. jūnijā pēc RACA uzaicinājuma tiekoties ar RACA biedriem paziņoja NMPD direktore Liene Cipule.

Reorganizācijas mērķis esot sakārtot NMPD atalgojuma sistēmu, saskaņā ar kuru virsstundu un nakts maiņās strādājošie darbinieki piemaksu dēļ saņem daudz lielāku atalgojumu, nekā dienā strādājošie. Tas novedis pie personāla trūkuma dienas brigādēs, kurām jāizbrauc uz 80% no kopējā izsaukuma skaita. Reorganizācija neparedz likvidēt NMPD posteņus nevienā vietā, kur tie šobrīd, bet tikai samazināt nakts un palielināt dienas brigāžu skaitu.

L. Cipule gan īsti nevarēja atbildēt uz RACA biedru jautājumu, kā risināt problēmu ar “baltajiem plankumiem” Latvijas reģionos, īpaši Vidzemē, kur ātrās palīdzības brigādes regulāri nespēj ierasties 25 minūšu laikā, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi.

RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis lūdza NMPD direktori pēc iespējas ātrāk atsūtīt vēstuli ar precīziem pārmaiņu plāniem, kas skars katru RACA pašvaldību, lai par tām varētu informēt RACA biedrus. Viņš arī atzina, ka NMPD problēmas ir risināmas tikai plašākā kontekstā ar visu medicīnas aprūpes sistēmu un izteica cerību, ka nākotnē izdosies noorganizēt kopīgu tikšanos ar visām ieinteresētajām pusēm – NMPD, pašvaldībām, Veselības ministriju, ģimenes ārstu un slimnīcu pārstāvjiem.