info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Nacionālā teātra brīvdabas izrādē “Skroderdienas Silmačos” Druvienā redzēsim govis, zirgus un āzi

Pēc divām dienām, 23.jūnijā, Gulbenes novada Druvienas pagasta Silmačos norisināsies šī gada vērienīgākā Līgo svētku svinēšana Latvijā pasākumā “Latvija līgo Druvienas “Silmačos””, kura galvenais notikums būs Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Skroderdienas “Silmačos”” atkal atgriešanās uz Silmaču brīvdabas estrādes skatuves.

Šogad aprit 30 gadi kopš Latvijas Nacionālais teātris pirmo reizi brīvdabā Druvienā spēlēja “Skroderdienas “Silmačos””. Savukārt pēdējo reizi Nacionālais teātris ar izrādi Druvienā viesojās 1991.gadā.

Šī izrāde pavisam noteikti būs citādāka, nekā mēs to esam raduši redzēt uz teātra skatuves. Te varēs atļauties daudz vairāk – laistīties, vārtīties, dedzināt, spridzināt… Līdz ar to skatītājiem tiks piedāvāts daudzkārt plašāks emociju spektrs.

Pašā Līgo vakarā, 23.jūnijā plkst.19:00, skatītājiem būs iespēja kļūt par lieciniekiem izrādes “Skroderdienas Silmačos” atdzimšanai uz Druvienas “Silmaču” brīvdabas estrādes skatuves – vietā, kur tā radusies, vietā, kur to Latvijas Nacionālais teātris pirms 30 gadiem spēlēja pirmo reizi.

Kā jau iepriekš vēstīja Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis: “Tas nav vienkāršs pasākums un vienkārša izrāde. Mēs esam uzņēmušies lielu atbildību. Tā ir mūsu goda lieta – izdarīt visu kvalitatīvi. Šis ir vienreizējs pasākums, jo diezin vai Latvijas Nacionālais teātris jebkad vēl vai vismaz tuvākajos 10 gados spēlēs brīvdabas izrādi.”

Pēdējo reizi Nacionālais teātris ar izrādi Druvienā viesojās 1991.gadā.

Izrādē piedalīsies arī Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvi – Gulbenes kultūras centra jauniešu tautisko deju kolektīvs “Zelta Rūsiņš”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Apinītis” un Gulbenes novada jauktie kori no Lizuma, Lejasciema un Gulbenes. Būs gan govis, gan āzis, gan zirgi, kā arī jauni tēli, kuri līdz šim šajā iestudējumā nav bijuši.

R.Blaumaņa lugas izrāde Druvienā ir daļa no pasākuma “Latvija līgo Druvienas “Silmačos””, kas 23.jūnijā plkst. 15:00 sāksies ar Vislatvijas amatnieku, meistaru, mājražotāju Līgo tirgu un latviskās Zāļu dienas radošajām darbnīcām – siera siešanu uz “dzīvas” uguns, Līgo/Jāņu vainagu pīšanu, Līgo danču un dziesmu mācīšanos. Līgo nakts un Jāņu rīta ballē pēc izrādes muzicēs grupas “ElektroFolk”, “Auļi” un “Dārdi”. Būs arī Jāņu nakts tautas sadziedāšanās pie lielā ugunskura kopā ar folkloras kopu “Pērlis”.

Dalību pasākumā ir apstiprinājis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš mirkli pirms izrādes teiks apsveikuma runu tautai latviešu nacionālajos svētkos.

Biļetes uz pasākumu nopērkamas www.bilesuparadize.lv. 23.jūnijā biļetes uz pasākumu būs nopērkamas tikai pasākuma norises vietā.

Teritorijā būs pieejamas telts vietas, kā arī vajadzības gadījumā iespēja iegādāties lietus mēteļus.

Pasākumu organizē Gulbenes novada dome.

Pasākumu atbalsta: SIA “Baltic Agro”, SIA “Latgran”, LPKS “VAKS”, A/S “Aldaris”, Draugiem.lv, TVNET, SIA “LIDO”, SIA “Lejaskrāces”, SIA “E-Ēdnīca”, “Dzirkstele”, A/S “Smiltenes piens”, SIA “Dimdiņi”, SIA “Baltic Flora”, SIA “Pilsētvides serviss”, Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība, Z/S “Lācīši”, SIA “Woodkoks”.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Krevica,
Gulbenes novada dome
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mt. 26191107