info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Nacionālā teātra aktieri ģenerālmēģinājumā iesilda Silmaču brīvdabas estrādes skatuvi un sadraudzējas ar izrādes četrkājainajiem varoņiem

4.jūnijā Gulbenes novada Druvienas pagasta “Silmaču” brīvdabas estrādē uz ģenerālmēģinājumu Rūdolfa Blaumaņa lugai “Skroderdienas Silmačos” ieradās Latvijas Nacionālā teātra aktieri, Gulbenes novada koristi, dejotāji, režisore Indra Roga un izrādes četrkājainie varoņi – brūnaļas, zirgi un āzis.

Dienas garumā aktieri izspēlēja dažādas ainas no izrādes, pielāgojās brīvdabas skatuvei, kā arī sadraudzējās ar izrādes četrkājainajiem varoņiem. Dūdars (Uldis Anže) lepni sēdēja droškā un turēja rokās graciozā zirga grožus, bet Ieviņa (Liene Sebre) dzina mājās govis.

Mūzikas skanējumu brīvdabā izmēģināja arī izrādes orķestris ar Mārtiņu Eglienu, Mariju Bērziņu un Juri Hiršu priekšgalā.

“Ir ārkārtīgi svarīgi braukt uz Druvienu un spēlēt, lai arī jaunās paaudzes zina, kas ir Silmači. Domāju, ka tas būs viens varens pasākums. Manuprāt, Silmači tāpat kā dziesmu svētki ir Latvijas nacionālā vērtība,” šogad februārī preses konferencē atzina aktrise Dita Lūriņa, kas izrādē atveidos Antonijas lomu.

Šī izrāde pavisam noteikti būs citādāka, nekā mēs to esam raduši redzēt uz teātra skatuves. Te varēs atļauties daudz vairāk – laistīties, vārtīties, dedzināt, spridzināt… Līdz ar to skatītājiem tiks piedāvāts daudzkārt plašāks emociju spektrs.

Pašā Līgo vakarā, 23.jūnijā plkst.19:00, skatītājiem būs iespēja kļūt par lieciniekiem izrādes “Skroderdienas Silmačos” atdzimšanai uz Druvienas “Silmaču” brīvdabas estrādes skatuves – vietā, kur tā radusies, vietā, kur to Latvijas Nacionālais teātris pirms 30 gadiem spēlēja pirmo reizi.

Kā jau iepriekš vēstīja Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis: “Tas nav vienkāršs pasākums un vienkārša izrāde. Mēs esam uzņēmušies lielu atbildību. Tā ir mūsu goda lieta – izdarīt visu kvalitatīvi. Šis ir vienreizējs pasākums, jo diezin vai Latvijas Nacionālais teātris jebkad vēl vai vismaz tuvākajos 10 gados spēlēs brīvdabas izrādi.”

Pēdējo reizi Nacionālais teātris ar izrādi Druvienā viesojās 1991.gadā.

R.Blaumaņa lugas izrāde Druvienā ir daļa no pasākuma “Latvija līgo Druvienas “Silmačos””, kas 23.jūnijā plkst. 15.00 sāksies ar Vislatvijas amatnieku, meistaru, mājražotāju Līgo tirgu un latviskās Zāļu dienas radošajām darbnīcām – siera siešanu uz “dzīvas” uguns, Līgo/Jāņu vainagu pīšanu, Līgo danču un dziesmu mācīšanos. Līgo nakts un Jāņu rīta ballē pēc izrādes muzicēs grupas “ElektroFolk”, “Auļi” un “Dārdi”. Būs arī Jāņu nakts tautas sadziedāšanās pie lielā ugunskura kopā ar folkloras kopu “Pērlis”.

Dalību pasākumā ir apstiprinājis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš mirkli pirms izrādes teiks apsveikuma runu tautai latviešu nacionālajos svētkos.

Biļetes uz pasākumu nopērkamas www.bilesuparadize.lv. 23.jūnijā biļetes uz pasākumu būs

Bildes no ģenerālmēģinājuma pieejamas šeit: http://ejuz.lv/922

Informāciju sagatavoja:

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste