info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīgas novada Padurē aicina uz Jautro mašīntalku

Sestdien, 8. septembrī, Kuldīgas novadā pie Padures muižas klēts norisināsies jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Jautrā mašīntalka Padurē” ar gadatirgu, izstādēm, koncertiem, radošajām darbnīcām, atrakcijām, rotaļām un iespēju darbībā redzēt īstu kuļmašīnu. Pasākuma kulminācijā plkst. 17.00 ar koncertprogrammu “Zeme” viesosies koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta jeb Uldis Cīrulis.

Talantīgā koklētāja Laima Jansone un pieredzes bagātais DJ Monsta piedāvās latviešu tradicionālās tautas mūzikas un elektronikas sintēzi. “Zeme ir mūsu mājas, patvērums, taču tajā pat laikā tā ir dzīva būtne, kura runā strauta, jūras, vēja, koku lapu, lietus, ripojošu oļu un citu skaņu valodā. Bieži vien cilvēki to sauc par klusumu. Es šajā klusuma harmonijā redzu sarežģītu sistēmu, ar dažādiem likumiem pilnu lietu kārtību, kas pastāv jau miljoniem gadu. Katrā zemē daba skan savādāk un tas ir sadzirdams tradicionālajā mūzikā. Koncertā būs dzirdama mūsu saruna ar Zemi – ar Latviju, tās dabas skaņām un tautas mūziku, un citām zemēm, kuras iedvesmojušas,” pauž Laima Jansone.

Jautrā mašīntalka pie Padures muižas klēts šogad norisināsies no plkst. 13.00. Par jautru mūziku pasākumā gādās Snēpeles kapela “Kā ir, tā ir”, muzikālā apvienība “Viju viju vēju”, akordeonistu ansamblis “Atmiņas” un “Suitu dūdinieki”. Joku lugu rādīs Šķēdes “Dailas teātris”, bet īpašus koncertuzvedumus sagatavojuši Ēdoles un Snēpeles pagasta kultūras nama kolektīvi. Savukārt ar koncertu “Gaiša diena, gaisā nakte” uzstāsies vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bandava” no Kuldīgas.

Pasākumā norisināsies arī amatnieku darinājumu un lauksaimniecības ražojumu gadatirgus. Mašīntalkas viesi varēs izbraukt droškā, paklausīties leijerkastes skaņās, iesaistīties rotaļās “ganiņu gaumē” un piedalīties visdažādākajās darbnīcās – pastalu darināšanas, salmu pinumu, austo jostu, dekoratīvo vītņu gatavošanas, siļķu cepšanas, ekoloģiskās veļas dienas un cigoriņu kafijas darbnīcā. Padures zolētāji aicinās uz zolītes partiju saimniekgalā. Norisināsies arī vīru trīscīņa, kurā būšot atļauts piedalīties arī sievām. Apmeklētāju ērtībai darbosies bufetes.

Ikviens interesents gida pavadībā varēs ielūkoties Padures klēts apcirkņos un tajā iekārtotajā ekspozīcijā par Padures pagasta vēsturi. Tāpat būs apskatāma izstāde “Labības vākšanas un kulšanas tradīcijas Kuldīgas novadā”, rokdarbu izstāde “Māsu brālība – neatkarīgā atkarība”, kā arī varēs aplūkot Padures pagasta keramiķu darbus un rokdarbu kopas “Čaupe” dalībnieču darinātos cimdus.

Šogad pasākuma pasākuma vaininieci – restaurēto vēsturisko kuļmašīnu “Imanta” – iedarbinās plkst. 15.00. Tā kādreiz reāli darbojusies Kuldīgas novada Rumbas pagastā. Iegādes brīdī tā nebija darba kārtībā, bet trīs gadu laikā pilnībā atjaunota, pateicoties biedrībai “Padure” un sponsoru atbalstam.

Pasākums “Jautrā mašīntalka Padurē” saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas Valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos” Kurzemes kultūras programmas līdzfinansējumu. Programmu Valsts Kultūrkapitāla fonds īsteno sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu. Pasākuma norisi atbalsta Kuldīgas novada dome, biedrība “Padure”, Padures 17. mazpulks, SIA “Amazone”, ZS “Upeskalni”, SIA “Ima autoserviss”, SIA “Arčers”, SIA “MKM Mežs”, Latvijas Zemnieku savienība, Kuldīgas novada muzejs, Andris Grīnvalds, ZS “Smilškalni”, ZS “Laivenieki”,  ZS “Olarāji” un tipogrāfija “Māras druka”.

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Duļbinska,

Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,

Tālr. 633 21900, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv , www.kuldiga.lv