info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīgā sāksies Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Ar pirmo sniedziņu, tumsā zaigojošu gaismiņu spēlēm, gaišām domām un cerībām Kuldīgā sācies skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Sestdien, 1. decembrī, to ievadīs Kuldīgas galvenās egles gaismas rotas iedegšana Rātslaukumā, bagātīgs dāvanu tirdziņš un 15. Ziemas festivāla “Notici brīnumam” Lielā rūķu foruma rosība pie Kuldīgas kultūras centra un tā omulīgajās telpās.

 No 12.00 līdz 18.00  Liepājas ielā un Rātslaukumā norisināsies bagātīgs dāvanu tirdziņš, piedāvājot iegādāties dažādas ēdamas un neēdamas lietas. Jauno sezonu sāks arī divi stikla namiņi Rātslaukumā, kuros līdz pat Ziemassvētkiem nedēļas nogalēs būs iespējams iegādāties svētku dāvanas vai gardumus ikdienai un svētku galdam. Vienā no namiņiem tirgos mājražotāju kooperatīva “Kuldīgas labumi” preces, bet otrā – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Kuldīgas biznesa inkubatora paspārnē esošo uzņēmumu ražojumus un pakalpojumu dāvanu kartes.

Savukārt  Vecajā rātsnamā visu decembri piektdienās un sestdienās notiks dažādas radošās darbnīcas pieaugušajiem, jo jaunas prasmes apgūt nekad nav par vēlu. Radošo darbnīcu sezonu 1. decembrī no 12.00 līdz 16.00 iesāks Santas Japeniņas vadītā Adventes našķu darbnīca (dalības maksa – 2 EUR).

 No 12.00 līdz 16.00 Kuldīgas kultūras centrā un pie tā apmeklētājus gaidīs Lielais Rūķu forums ar izzinošām, radošām, garšīgām un atraktīvām Rūķu ziemas šeptēm lieliem un maziem, laimes ratu, foto salonu, tējnīcu un Rūķzinību profesoru diskusijām. Tāpat klausītājiem un skatītājiem plkst. 12.30 piedāvās komponista Alvila Altmaņa bērnu dziesmu koncertu “Ja brūnumam tic…”, kurā muzicēs Latvijas Radio bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”, kā arī solisti Vineta Elksne un Andris Ērglis.

14.00 uz mobilās skatuves kāps Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” aktieri, lai iepriecinātu skatītājus ar leļļu teātra izrādi “Svētki lielajā silā”, bet 15.00 Rūķu kino varēs noskatīties animācijas filmu “Eliots – pats mazākais ziemeļbriedis” (ieejas maksa – 2,13 EUR).

16.30 visi mīļi gaidīti Rātslaukumā, lai piedalītos svinīgajā Kuldīgas galvenās egles gaismas rotas iedegšanā, bet pēc tam 17.00 Sv. Annas baznīcā muzicēs jauktie kori “Ventava”, “Kandava” un bērnu koris “Cantus”.

Vēl šajā dienā no 12.00 līdz 16.00 ikviens interesents aicināts uz nesen atklātajām Kuldīgas Restaurācijas centra jaunajām telpām Baznīcas ielā 30. Šeit var iepazīties ar izciliem restaurācijas piemēriem, apskatīt, kādi vēsturiski bijuši dažādu konstrukciju savienojumi, kā logs tiek iestiprināts sienā vai kā veidots dūmenis. Ēkā veiks ne tikai praktiskus būvgaldniecības darbus, bet to izmantos arī kā izglītības un informācijas centru iedzīvotājiem, amatniekiem, būvniekiem un arhitektiem.

Bet jau nākamajā dienā, 2. decembrī, Liepājas ielā 3 durvis vērs daudzu ģimeņu iecienītā Rūķa istaba. Tur līdz pat Ziemassvētku vakaram vai ik dienu, izņemot pirmdienas, būs iespēja jauki un lietderīgi pavadīt laiku labā kompānijā, gatavojot Ziemassvētku dekorus, dāvaniņas, pārsteigumus vai gardumus. Iespējams, kādubrīd tur sastapsiet arī nevaļīgo, bet allaž omulīgo Ziemassvētku vecīti…

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Kuldīgā būs iespējams baudīt dažādus koncertus. Pirmais no tiem gaidāms 9. decembrī 18.00 Kuldīgas kultūras centrā. Klausītāji tiek gaidīti uz eleganta humora, muzikālu joku un patīkamas smeldzes pārpilno koncertu “Tenoru Jaunais gads. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solists Juris Jope, Latvijas Nacionālā teātra dziedošie aktieri Kristians Kareļins un Mārtiņš Brūveris, kā arī Liepājas teātra aktieris Marģers Eglinskis.

Lai ko svarīgu nepalaistu garām, sekojiet pasākumu programmai! Precīzus norises laikus radošajām darbnīcām, Rūķa istabai, Ziemassvētku dāvanu tirdziņam un koncertiem atradīsiet mājaslapās www.kuldiga.lv , www.visitkuldiga.lv un www.kckuldiga.lv.

 

Andris Grīnvalds, Kuldīgas kultūras centra izpilddirektors

 

Kristīne Duļbinska, Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Kuldīgas novada pašvaldība
Baznīcas iela 1, Kuldīga, LV-3301, Latvija
Tālr.: 63321900, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv
www.kuldiga.lv