info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīgā durvis oficiāli ver atbalsta centrs “AIRI vecākiem”

22. februārī bijušās Kuldīgas pamatskolas telpās Kuldīgā, Ventspils ielā 16, tika atklāts Kurzemes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs “AIRI vecākiem”.

Oficiālo atklāšanu ar uzrunu sāka Ilze Paleja, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore, kura sīkāk pastāstīja par organizācijas darbību, mērķiem, vēsturi, kā arī jaunizveidotā atbalsta centra uzdevumiem. “Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs “AIRI vecākiem” ir domāts kā resurss visām šajā reģionā dzīvojošajām audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. No vienas puses, airi simbolizē palīdzību ikvienai ģimenei, taču AIRI abreviatūra nozīmē – attīstība, izglītība, resursi, informācija,” pastāstīja I. Paleja. “Mums Latvijā ir pieci “AIRI vecākiem” centri – Rīgā, Bauskā, Valmierā, bet nesen nākuši klāt centri Gulbenē, kā arī šodien – Kuldīgā,” uzsvēra SOS bērnu ciematu asociācijas vadītāja.

Tikmēr Kurzemes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra “AIRI vecākiem” vadītāja Ilona Talente pastāstīja par centra tapšanas procesu, lai tas varētu vērt savas durvis topošajiem klientiem. “Jau pašā sākumā izjutām Kuldīgas novada pašvaldības un darbinieku atsaucību. Man ir ļoti liels prieks par Kuldīgu,” pauda I. Talente.

Atklāšanā piedalījās vairāku Kurzemes pašvaldību bāriņtiesu pārstāvji. Kuldīgas novada pašvaldības vārdā centra kolektīvu sveica izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga, gandarītas par centra atvēršanu Kuldīgā bija Kuldīgas novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja Inta Sūna un viņas vietniece Vija Astaševska, kā arī ar siltiem vārdiem jaunatklātā centra darbinieces uzmundrināja Kuldīgas novada Sociālā dienesta direktores vietniece Anda Šlakorciņa.

Par jauku dāvanu parūpējās kompānija “Omniva”, kas ārpusģimenes aprūpes atbalsta centram dāvināja desmitiem galda un rotaļu spēles. Pēc apsveikumiem un laba vēlējumiem sekoja neliela ekskursija, visiem ciemiņiem izrādot mājīgā un saulainā centra telpas.

Informāciju sagatavoja:

Kārlis Komarovskis, sabiedrisko attiecību speciālists

Kuldīgas novada pašvaldība

Baznīcas iela 1, Kuldīga, LV-3301, Latvija

Tālr.: 63321900, e-pasts: karlis.komarovskis@kuldiga.lv , www.kuldiga.lv