info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Kultūras ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

iepazīstina ar kritērijiem projektu vērtēšanai kultūras mantojuma un piekrastes infrastruktūras attīstībai.

Iepazīstina ar kritērijiem projektu vērtēšanai kultūras mantojuma un piekrastes infrastruktūras attīstībai

Kultūras ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas speciālisti iepazīstina ar kritērijiem projektu vērtēšanai kultūras mantojuma un piekrastes infrastruktūras attīstībai.

Speciālā atbalsta mērķa SAM 5.5.1. pieejamais finansējums no Eiropas Reģionālā attīstības fonda šajā periodā Latvijai būs pieejami 35 miljoni eiro, informēja Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu departamenta Finanšu instrumentu attīstības nodaļas vadītāja  Zanda Saulīte.

SAM 5.5.1. mērķis ir “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” un, lai pašvaldībām būtu iespēja saņemt finansējumu, būs jāizpilda virkne kritēriju, kuru nozīmi gan vairāki sēdē klātesošie pašvaldību pārstāvji apšauba.

Daži no šiem no nosacījumiem ir atbalsts objektiem ar lielāko apmeklētības potenciālu, objekta attīstība paredzēta vietējo pašvaldību attīstības programmās, objekta ilgtermiņa darbības stratēģija (objekta finansiālā patstāvība)  un tas, vai objekta attīstība veicina ekonomisko izaugsmi attiecīgajā teritorijā.

Ar KM izstrādātajiem kritērijiem iespējams iepazīties šajā pielikumā (PDF).

Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas redzējumu uz SAM 5.5.1. finansējuma apguvi un atbalstāmajām teritorijām un idejām iepazīstināja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamenta direktore Ingūna Urtāne.

Ar VARAM prezentāciju iespējams iepazīties šajā pielikumā (PDF).