info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Gulbenē atklāj apģērbu šūšanas uzņēmuma SIA “Nemo” filiāli

25.maijā Gulbenē svinīgi atklāja apģērbu šūšanas uzņēmuma SIA “Nemo” filiāli. Šobrīd cehā darbu uzsākušas 35 sievietes, taču tuvākajā laikā viņām pievienosies vēl piecas.

“Varbūt šobrīd mums nav paši labākie un jaunākie darba galdi, taču mums ir labākie cilvēki. Paldies Gulbenes novada domei par atbalstu, padomiem, sirsnīgo uzņemšanu un par sadarbību, kura, cerams, turpināsies ilgi,” šūšanas ceha atklāšanā teica SIA “Nemo” valdes priekšsēdētāja un īpašniece Inga Zemdega Grāpe.

Apsveikuma vārdus un laba vēlējumus teica arī Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis, kurš uzņēmumam dāvināja Gulbenes novada karogu un grozu ar vietējo uzņēmēju saražotajiem labumiem.

Kopības sajūtu radīja gan darbinieku, gan viesu, gan īpašnieku kopīga gleznas krāsošana, kuras pamatā bija Gulbenes simbols gulbis.

“Arī Krāslavas cehā pie ieejas mums ir darbinieku gleznota glezna ar Krāslavas simbolu Šeit esam sagatavojuši gleznu ar Gulbenes simbolu,” piebilda I.Zemdega Grāpe.

Darbs Gulbenes filiālē tika uzsākts jau pagājušajā nedēļā. Vispirms rosīties sāka piegriezējas, tad – šuvējas. Viss notika pakāpeniski. Šobrīd šeit top klasiska piegriezuma mēteļi sievietēm.

Viesi tika iepazīstināti arī ar ceha darbību – no auduma atvešanas brīža līdz gatavam produktam.

“Darbu sākam plkst.8:00 un beidzam plkst.17:00. Protams, ir arī pusdienu pārtraukums. Audumu iepērkam Itālijā, bet gatavo preci eksportējam galvenokārt uz Skandināviju. Šobrīd ar darbu varam nodrošināt vismaz 40 cilvēkus, taču, iespējams, ka nākotnē šo skaitu palielināsim līdz 50,” atklāja I.Zemdega Grāpe.

Uzņēmums ir gatavs sadarboties ar apģērbu vairumtirgotājiem.

“SIA “Nemo” izstrādā arī savus apģērbu modeļus. Esam gatavi tos pašūt, ja pretī ir uzņēmējs, kas šo preci vēlas tālāk pārdot vairumtirdzniecībā. Mēs labprāt sadarbotos,” informēja I.Zemdega Grāpe.

Interese par filiāles atvēršanu Gulbenē uzņēmumam radās pēc apģērbu šūšanas uzņēmuma SIA “Nienhaus & Lotz Lettland” slēgšanas, kad bez darba palika vairāk nekā 160 cilvēku.

SIA “Nemo” ir dibināts 1971. gadā kā kombināta Latvija filiāle Krāslavā un ir lielākais sieviešu virsdrēbju ražotājs Latvijā. 2015. gadā tas nodarbinājis 208 darbiniekus, strādājis ar 2,2 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmums piedāvā izšūšanas pakalpojumus, rūpniecisko šūšanu – mēteļus un žaketes ar oderēm, iekškabatām, apdares lentēm, kleitas ar ielocēm, krokojumiem, izšuvumiem, kas ir ar  augstu izpildījuma kvalitāti.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste