info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Dobelē tiekas Reģionālās attīstības centru apvienības attīstības speciālisti

Lai pārrunātu dažādus aktuālos jautājumus, 25. un 26. maijā Dobeles novadā viesojās RACA (Reģionālās attīstības centru apvienības) attīstības speciālisti no visas Latvijas.

Viesojoties katru reizi citā RACA pašvaldībā, šādu pasākumu apvienība organizē regulāri. Tiek apspriesti aktuālie darba ikdienas jautājumi, pieaicinot pārstāvjus no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras. Šajā reizē tika akcentēti jautājumi par pašvaldībām pieejamo ES fondu finansējumu Reģionālās attīstības jomā 2021.- 2027. gada plānošanas periodā, īpaši akcentējot programmu “Viedās pašvaldības” un  visiem aktuālās uzņēmējdarbības infrastrukūras atbalsta programmas.

Lai iepazītos ar Dobeles novada pašvaldības pieeju līdzšinējā ES fondu apgūšanā, tika apmeklēti vairāki objekti pašvaldībā, kas realizēti ES fondu projektu ietvaros. Kā atzīmēja pasākuma dalībnieki, tad īpaši vērtīgs bija Dobeles Valsts ģimnāzijas apmeklējums, kur varēja pārliecināties par digitālās pieejas risinājumu izmantošanas pieeju un efektivitāti, kā arī Dobeles Livonijas ordeņa pils apmeklējums (realizēts 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa „Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros).