info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Bauskas novada uzņēmēju gada balva 2023

15. septembrī Rundāles pilī norisinājās konkursa „Bauskas novada uzņēmēju gada balva 2023” apbalvošanas ceremonija. Godinot vietējos uzņēmējus, kuri godprātīgi darbojas savā nozarē, attīsta un popularizē Bauskas novadu, pašvaldība konkursa laureātiem septiņās nominācijās dāvināja simbolisko ozola zīles balvu. 

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: „Mēs šajā pasākumā pulcējamies ne tikai, lai godinātu uzņēmējus, bet arī, lai apbalvotu savu kopienu un sadarbības garu, kas dod iespēju mūsu uzņēmējiem sasniegt tos rezultātus, kurus viņi var sasniegt tieši mūsu novada teritorijā. 

Mēs ļoti labi saprotam, ka uzņēmējdarbība nav tikai naudas pelnīšana. Tas ir veids, kā radīt darbavietas, uzlabot dzīves kvalitāti, sekmēt izaugsmi. Mums uzņēmēji ir ļoti svarīgi, un uzņēmēja gada balva ir goda un atzinības žests tiem, kuri izcēlušies savā nozarē un ir bijuši iedvesmas avots konkrētajā gadā.” 

Titulu „GADA AMATNIEKS/MĀJRAŽOTĀJS” šogad ieguva Otto Lodiņš, kurš savā lauku īpašumā labi saprotas ar bitēm un Iecavas pagasta „Rāmritos” ražo inovatīvu produktu – dažādu veidu medus suflē (ar mandelēm, avenēm, dzērvenēm, vīgriezēm, šokolādi un vēl daudz un dažādiem izciliem garšas papildinātājiem), kas jau ieguvis vairākas „Novadu garšas” ekspertu godalgas. Kā piedevas pārstrādes procesā galvenokārt tiek izmantotas vietējās izejvielas.

Par titula „GADA JAUNAIS UZŅĒMĒJS” ieguvēju tika atzīts restorāns „Mežs Kungs”. Tā ir vieta Bauskas pilsētas sirdī ar savu autentisku noskaņu un interjeru, kur apmeklētāji var baudīt augstas kvalitātes maltīti – sākot ar izsmalcinātu meža gaļas ēdienu izlasi, kas ir bagātināta ar dziļām garšas notīm, un beidzot ar izmeklētām veģetārām maltītēm. Restorānā tiek rīkoti arī muzikālie vakari.

„GADA TIRGOTĀJS/PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS” – apmeklētāju iecienītais krogs „Aveņi”. Tas vienuviet apvieno patīkamu atmosfēru, augstākās klases viesmīlību un ēdiena pasniegšanas kvalitāti. Apmeklētājiem nepaliek nepamanīti uzņēmēja centieni un inovācijas, kas runā savu valodu – mēs domājam par savu klientu. Par nemainīgi augstu kvalitāti liecina šogad saņemtais Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas pašvaldību savienības apbalvojums kategorijā  „Kafejnīcas”.

Nominācijā „GADA SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMS” balvu ieguva SMU „Etheri”, kas ir jauno uzņēmēju, kuras nu jau absolvējušas 12. klasi Iecavas vidusskolā,  Lindas Ērikas Latiņinas, Ances Bukatovas un Montas Lapiņas lolojums. SMU „Etheri” ir izstrādājis dušas aromatizētāju. Ar šo līdzekli ikdienišķā duša pārtop par brīnišķīgu SPA procedūru – atjaunojošu un atsvaidzinošu. Kāpēc tieši dušas aromatizētājs? Jo steidzīgajā ikdienas ritmā cilvēki biežāk izmanto nevis vannu, bet dušu. 

Par titula  „GADA TŪRISMA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS” ieguvēju šogad konkursa vērtēšanas komisija atzina atpūtas kompleksu „Miķelis”. Gleznainais Mūsas upes krasts, mūsdienīga četru zvaigžņu viesnīca, elegants restorāns un apskates vietas dažādām gaumēm: mašīnu muzejs ar vairāk kā 100 mašīnām un brīvdabas muzejs „Zemnieku sēta”. Aktīvās atpūtas cienītājiem ir iespēja doties izbraucienā ar laivu vai SUP dēļiem; pieejami arī velosipēdi gan lieliem, gan maziem.

„NOVADA TĒLA POPULARIZĒTĀJS” – SIA „GEKA”, kas jau 30 gadu ražo dažādus apbalvojumus un uz suvenīrpriekšmetiem drukā arī Bauskas novada simboliku. Šogad uzņēmuma un novada vārds izskanēja plašāk, jo tieši „GEKA” izpildīja Latvijas Hokeja federācijas pasūtījumu – balvu un medaļu apdruku Pasaules čempionātam hokejā un Latvijas hokeja izlases puišus rotāja Bauskas uzņēmuma ražotās bronzas godalgas. 

Nominācijā „UZ SOCIĀLĀM VĒRTĪBĀM BALSTĪTS UZŅĒMĒJS” par uzvarētāju tika atzīts uzņēmums AS „Balticovo”. Tas ir labi zināms kā stabils, kvalitatīvs un Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produkcijas ražotājs. Uzņēmums ir spējis sniegt palīdzīgu roku tiem, kam visvairāk tas ir nepieciešams, piemēram, nosūtot vairākas palīdzības kravas uz kara izpostīto Ukrainu. Tāpat „Balticovo” sniedz atbalstu aptuveni 50 labdarības organizācijām un īsteno aktivitātes, kas veido izpratni un izglīto sabiedrību par pilnvērtīgu uzturu. 

Attēlā: Konkursa „Bauskas novada uzņēmēju gada balva 2023” laureāti.

Pasākumā nominantus uzrunāja arī konkursa žūrijas un atbalstītāju pārstāvji.  Tika pasniegtas sadarbības partneru sarūpētās speciālās balvas, tādējādi apliecinot novada uzņēmējdarbības vides bagāto daudzveidību.

  • Konkursa vērtēšanas komisijas balva – SIA „Bauskas alus”, par Latvijas un Bauskas vārda popularizēšanu gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā;
  • Latvijas Zemnieku Federācijas valdes priekšsēdētājas Agitas Haukas simpātiju balvas ieguva mājražotājas Ginta Zaumane (Vīnkalna ceplis) un Aiva Linkeviča (nodarbojas ar arheoloģisko tērpu izgatavošanu, sabiedrības izglītošanu, rokdarbiem);
  • Attīstības finanšu institūcija ALTUM pasniedza balvu SIA  „Jaunbirzes Food”, par drosmi un uzņēmību veidojot un paplašinot biznesu Bauskas novada lauku teritorijās;
  • Lauku atbalsta dienests sveica atpūtas kompleksu „Miķelis”, par veiksmīgu sadarbību, uzņēmību, iniciatīvu un uzņēmējdarbības vides attīstīšanu;
  • Laikraksta „Bauskas Dzīve” simpātiju balva tika pasniegta mēbeļu ražošanas uzņēmumam SIA „KASMO”;
  • Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centrs balvu pasniedza ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam SIA „Neiba” (Wild Rančo), par veiksmīgu sadarbību 2023. gadā;
  • Arī biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” balvu saņēma SIA „Neiba” par veiksmīgu sadarbību projektu īstenošanā, uzņēmību, ģimenei draudzīga pakalpojuma sniegšanu;
  • Bauskas novada pašvaldības Izglītības nodaļa balvu pasniedza SMU „MR” (ražo divu veidu zemesriekstu krēmus), par uzņēmību, inovatīvu ideju ģenerēšanu un jaunu produktu radīšanu;
  • Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras simpātiju balva un Goda raksts tika piešķirts tās biedriem SIA „GEKA”, AS „Balticovo” un SIA „Rožmalas”. 

Kā jauku pārsteigumu uzņēmums SIA „GEKA” katram pasākuma dalībniekam bija sagatavojis dāvanu – suvenīrpriekšmetus (blociņu, pildspalvu, ūdens pudeli, fanu atribūtiku aktīvai līdzi jušanai mūsu valsts sportistiem) ar apdruku „Mūsu zeme – Latvija, mūsu novads – Bauskas!”.