info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Apspriež nākotnes iespējas veidot ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu

Otrdien, 12. septembrī, Valkas novada Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš tikās ar VSIA “Šampētera nams” vadību un projekta īstenošanas komandu, lai aplūkotu potenciālās ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma izveides vietas Valkas pilsētā.

Tikšanās laikā tika apmeklētas potenciālās plānotā pakalpojuma realizēšanas vietas un pārrunātas sadarbības iespējas projekta īstenošanā. Tāpat tikšanās ietvaros tika apmeklēta ģimeniskai videi pietuvinātā pakalpojuma māja Cimzes ielā 2, kas izveidota Eiropas Savienības fonda projekta “Sociālo pakalpojumu izveide Valkas novadā” īstenošanas ietvaros un jau tiek realizēts līdzīgs pakalpojums.

Eiropas Savienības Kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam ietvaros līdz 2025. gada 31. decembrim visā Latvijā tiek plānots izveidot ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma infrastruktūras vietas, kurās tiks nodrošināts pakalpojums 120 bērniem un jauniešiem ar smagiem un ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem, kas pašreiz saņem pakalpojumu valsts sociālās aprūpes centros. Pasākuma īstenošanu nodrošina Labklājības ministrijas Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Šampētera nams”.

Veidojot infrastruktūru, tiks izveidotas atsevišķas dzīvokļa tipa sociālā pakalpojuma sniegšanas vietas. Vienā pakalpojuma sniegšanas vietā (adresē) kopā varēs atrasties ne vairāk kā 12 bērni, kā arī vienā grupā aprūpi saņems ne vairāk kā četri bērni, nodrošinot apstākļus bērna vispusīgai attīstībai, veselības aprūpei, sadzīves un pašaprūpes iemaņu apgūšanai un nostiprināšanai.

Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Šampētera nams” ir 100 % valsts kapitālsabiedrība, kas pārvalda un apsaimnieko Labklājības ministrijas valdījumā esošos valsts nekustamos īpašumus visā Latvijā, kā arī savu, kapitālsabiedrības pamatkapitālā esošo, nekustamo īpašumu.

Informāciju sagatavoja:
Dace Pūce
Valkas novada pašvaldības
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste

www.valka.lv