info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
altum-valsts-atbalsta-programmas-binesam

ALTUM uzņēmējiem Aizkrauklē piedāvā plašas valsts atbalsta iespējas

Attīstības finanšu institūcija ALTUM aicina Aizkraukles reģiona iedzīvotājus izmantot valsts atbalsta iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai.

ALTUM ir specializēta valsts finanšu institūcija, kas atbalsta uzņēmumus dažādās attīstības stadijās, sākot no biznesa ideju attīstīšanas līdz lielu projektu īstenošanai, jomās, kuras valsts ir izvirzījusi kā atbalstāmas un svarīgas.

Šobrīd ALTUM ir aptuveni 20 dažādas atbalsta programmas, kas paredzētas gan biznesa uzsācējiem un mikrouzņēmumiem, gan mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, gan lauksaimniekiem, kā arī citas īpašās programmas, piemēram, sadarbībā ar komercbankām tiek īstenota mājokļu galvojumu programmu ģimenēm ar bērniem, kā arī uzsākta daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma.

ALTUM Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa:

“Sākot jaunu biznesu vai attīstot esošo, uzņēmējiem nereti pietrūkst finansējuma vai informācijas par iespējām to iegūt. ALTUM sniedz valsts atbalstu gan finansējuma, gan arī padoma veidā. Piemēram, biznesa uzsācējiem Starta programmā mēs piedāvājam ne tikai finansējumu, bet arī bezmaksas konsultācijas, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem sagatavot nepieciešamos dokumentus, izprast programmas prasības un sniegtās iespējas. Turklāt atbalstāmo nozaru spektrs ir ļoti plašs – atbalstām ražotāju un visdažādāko pakalpojumu sniedzēju ieceres.

Arī pieredzējušiem uzņēmumiem ir plašas iespējas savu biznesu attīstīt ar valsts atbalsta palīdzību. Te jāmin gan aizdevumi, gan garantijas, gan atbalsts eksportējošiem uzņēmumiem. Mēs esam un būsim aktīvs partneris uzņēmējdarbības vides veicināšanā Aizkraukles reģionā un arī turpmāk esam atvērti sadarbībai ar klientiem Aizkrauklē – iepriekš vienojoties par vietu un laiku ar Jēkabpils reģionālo centru, ALTUM speciālisti klientus konsulēs arī Aizkrauklē.”

ALTUM šobrīd piedāvā sekojošas valsts atbalsta programmas:

  • aizdevumus investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem biznesa uzsākšanai un attīstīšanai;
  • garantiju programmas, kas sniedz papildu nodrošinājumu bankas aizdevumam, ja tam nepieciešama lielāka ķīla, nekā uzņēmums spēj dot, kā arī eksporta darījumu apdrošināšanai un iedzīvotāju mājokļu aizdevumiem.

 ALTUM strādā arī  start-up uzņēmumu atbalsta jomā un sniedz arī nefinanšu atbalstu:  mentorings, konsultācijas, u.c. Sadarbībā ar komercbankām tiek īstenota mājokļu galvojumu programma ģimenēm ar bērniem, kā arī programma daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai.