info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

“Ainava ar sauli”: Māksliniekam Leo Svempam -120

Atzīmējot ievērojamā latviešu mākslinieka, ainavu un kluso dabu meistara un novadnieka Leo Svempa 120 jubileju, Gulbenes novadā no 5. līdz 10. jūnijam norisināsies mākslas plenērs gleznainā Vidzemes austrumu pusē Malienā – vietā, kur joprojām runā augšzemnieku dialektā, vietā, kur sastopas vidzemnieku čaklums un latgaliešu temperaments. Godinot mākslinieka devumu latviešu ainavu glezniecības attīstībā, Gulbenes Mākslas skola sadarbībā ar Gulbenes novada domi, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju un Radošo apvienību “Piektā Māja” rīko glezniecības plenēru, kura laikā paredzēts iepazīt ainavu dažādību L. Svempa bērnības zemē – Beļavā un Stāmerienā.

Dalībai plenērā pieteikušies profesionāli mākslinieki, kuri strādā dažādās tehnikās – gleznotāja un grafiķe Patricija Brekte, gleznotājas Līga Ķempe, Ilze Smildziņa un Neonilla Medvedeva, grafiķe un interjera dizainere Anita Nikuļceva, akvarelists Aleksandrs Neberekutins, grafiķis Valerijs Makovojs un  māksliniece no Ķīnas Mary Zhang,  kas šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Gulbenes puses māksliniekus pārstāvēs gleznotāja Ilvija Juškeviča un grafiķis Ģirts Jogurs. Plenēra viesi būs Beļavas radošās studijas “Krāsu prieks” dalībnieki Solveiga Kļaviņa, Tatjana Ābeltiņa, Agnese Belte, Līga Tuļķe un Ojārs Tirziņš.

Plenēra laikā arī mākslas skolas audzēkņi kopā ar saviem skolotājiem dosies gleznot. Ir paredzētas divas ainavu glezniecības meistarklases mākslas skolas pedagogiem, bet  noslēgumā – radīto gleznu izstādes 10.jūnijā Vecgulbenes muižas Sarkanajā pilī.

 

Vairāk informācijas :

Sandra Dikmane, Gulbenes Mākslas skolas direktore

e-pasts sandradikmane@gmail.com

tālr. 29477941