info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aicinām uz akcijas “Izgaismo Latviju” ugunskuriem

Vasaras saulgriežos, 21. jūnijā, visapkārt Latvijai iedegsies fonda “1836” akcijas “Izgaismo Latviju” ugunskuri. Vairāki ugunskuri būs arī Alūksnes novadā, tādēļ aicinām iedzīvotājus doties uz kādu no tiem, ņemot līdzi savu malkas šķilu, lai kopā iedegtu ugunskuru un vienotos Latvijas Valsts himnas dziedāšanā.

Alūksnes novada galvenais ugunskurs būs Jaunlaicenes pagasta estrādes teritorijā. Jau no pulksten 20.30 ļaudis aicināti pulcēties pasākumam, vēlams, tērpjoties tautiskās drānās, ņemot līdzi gan lapu koka pagali ugunskuram, gan nelielu našķi kopīgajam cienastam. Īpašā rituālā pasākuma dalībnieki ugunskuram dos ziedojumu un dziedās spēka un ielīgošanas dziesmas liesmu spēcināšanai. Pulksten 22.00 visā Latvijā pie akcijas “Izgaismo Latviju” ugunskuriem tiks dziedāta Latvijas Valsts himna. Pēc tam Jaunlaicenē saulgriežu vakars turpināsies ar dziesmām, rotaļām, cienāšanos un sarunām.

Jaunannas pagasta Zaķusalas estrādē pasākumam ļaudis varēs sākt pulcēties jau no pulksten 20.00. Tieši tāpat kā visur, arī jaunannieši lūgti ņemt līdzi malkas pagali kopīgajam ugunskuram. Piedaloties Jaunannas pagasta amatierkolektīviem, notiks spēka dziesmu dziedāšana, danči un pasākuma dalībnieki skandēs Latvijas Valsts himnu.

Jaunalūksnes pagastā pie Bejas novadpētniecības centra ļaudis aicināti kopīgajam ugunskuram pulcēties no pulksten 20.00. Ugunskura iedegšanu, ņemot līdzi katram savu malkas pagali, un saulgriežu tradīcijas varēs izdzīvot kopā ar mazpulcēniem.

Akcijas “Izgaismo Latviju” ugunskura iedegšanai apmeklētāji aicināti doties arī uz Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju. No pulksten 21.00 šeit iedegs ugunskuru, skanēs spēka dziesmas Latvijai un valsts himna. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens, līdzi ņemot draugus un, vēlams, arī kādu malkas pagali, lai ar savu nesumu stiprinātu kopīgo uguni.

 Liepnas pagastā Saulgriežu svinības sāksies pie Liepnas tautas nama jau no pulksten 18.00 ar siera siešanu, vītnes vīšanu, vainagu pīšanu. Pulksten 20.30 tiks iedegts ugunskurs pie Liepnas tautas nama dziesmu pavadījumā.

 Mālupes pagastā Saulgriežu dienas pasākumi sāksies jau dienā. Pulksten 14.00 ļaudis aicināti pulcēties pie Mālupes saieta nama, lai visi kopā dotos lasīt Jāņu zāles un izzināt augu nozīmi Mālupes senioru stāstījumā. Pulksten 15.00 pie Mālupes saieta nama notiks radošās darbnīcas, kurās varēs iemācīties pīt vainagus un gatavot dažādus dekorus. Kopā ar Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” dalībniecēm tiks veidoti svētku dekori, lai pēc tam kopā varētu doties izrotāt pagasta teritoriju. Pulksten 20.00 pie pagasta pārvaldes ļaudis aicināti pulcēties svētku gājienam un, dziedot dziesmas, doties cauri Mālupei uz Pededzes tiltu, kur upē ielaidīs izgaismotus plostus un pašu pītos vainagus. Pēc tam visi dosies uz Mālupes salu, kur no pulksten 21.00 līdz 21.30 plānots iedegt kopīgo ugunskuru, sadodoties rokās, nodziedāt Latvijas himnu un turpināt pasākumu kopā ar pagasta amatierkolektīviem, lai ar dziesmām un dejām sagaidītu saullēktu.

Mārkalnes pagasta brīvdabas estrādē “Lakstīgalas” uz kopīgā ugunskura iedegšanu aicināti ļaudis pulcēties no pulksten 20.00, lai pulksten 21.30 iedegtu ugunskuru kopīgi dziedātu dziesmu pavadībā. Pēc spēka dziesmu un valsts himnas nodziedāšanas turpināsies vasaras saulgriežu svinēšana.

Savukārt Veclaicenes pagastā ikviens aicināts pulksten 18.36 pulcēties Kornetos, lai noietu vienu sirdskilometru līdz Latvijas-Igaunijas robežai (uz Luutsniku), No pulksten 19.30 līdz 20.00 pie Kornetu-Luutsnika robežas ceļa tiks sagaidīti viesi no Igaunijas. No pulksten 20.00 līdz 20.30 visi aicināti pulcēties Cukurkalnā, ņemot līdzi savu malkas pagali, lai stiprinātu kopīgo uguni. Pulksten 21.00 tiks iedegts ugunskurs, skanēs kopīgi dziedātas dziesmas un varēs dancot pie latviešu un igauņu mūzikas. Savukārt pulksten 22.00 pasākuma dalībnieki dziedās Latvijas, kā arī Igaunijas Valsts himnas.

 

Evita APLOKA

Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts:  evita.aploka@aluksne.lv
Tālrunis: +371 26646749, +371 64381502
Adrese:   Dārza iela 11, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301