info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aicina uz Vislatvijas Tvīda braucienu Kuldīgā

Sestdien, 25. maijā, atzīmējot Tvīda brauciena desmitgadi, Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs aicina uz Vislatvijas Tvīda braucienu Kuldīgā. Brauciena noslēgumā dalībiekus priecēs rock’n’roll grupa “Keksi”.

Tvīda brauciens ir dzīvespriecīga velosipēdu parāde, ar mērķi pulcēt velomīļotājus, kas tērpušies 1920. –  50. gadu stila apģērbā, lai kopīgi dotos izbraucienā pa pilsētu, šogad – pa gleznaino Kuldīgu. Brauciena ideja aizgūta no Londonas, kur pirmais šāds brauciens notika 2009. gadā, vēlāk strauji iekarojot arī citas pilsētas visā pasaulē, šādā veidā popularizējot velosipēdu kā elegantu ikdienas transporta līdzekli.

Kaut arī Tvīda brauciens ir orientēts uz veclaicīgiem un klasiskiem divriteņiem, tomēr jebkura velosipēda īpašnieks ir laipni aicināts piedalīties. Galvenais nosacījums ir, lai braucējam mugurā būtu “retro tērps”. Par dalību braucienā nav jāmaksā.

“Mēs esam atgriezušies Kuldīgā pie pašiem šī pasākuma pirmsākumiem, kur pirms vairāk nekā desmit gadiem šādu velosipēdu performanci izpildījām pilsētas svētku ietvaros. Galvenais ir sapucēties un svinēt šos velosipēda svētkus kopā,” komentē Toms Ērenpreiss, Tvīda brauciena organizētājs.

Pasākuma ietvaros būs iespēja nofotografēties īpaši ierīkotā retro foto salonā Kuldīgas novada muzejā. Brauciena beigās tradicionāli sveiksim gaumīgāko tērpu īpašniekus ar izmeklētiem dāvanu groziem ar aromātisku kafiju un tēju izlasi no “Paulig”. Ar īpašiem piedāvājumiem par svētku dalībniekiem rūpēsies “Rezidence Kafe Venta” un restorāns “Bangert’s”.

Tvīda brauciena norise:

15.00 – pulcēšanās un reģistrēšanās braucienam Pilsētas dārzā

16.00 – Tvīda viktorīna ar balvām no “Paulig”

17.00 – Tvīda brauciena starts

Brauciens sāksies un beigsies Pils ielā pie senā tilta, ar kopbildi Kuldīgas Pilsētas dārzā. Brauciena maršruts vedīs cauri gleznainajai Kuldīgas vecpilsētai, atpakaļceļā veiksim lielu loku gar Ventu uz jauno tiltu, un pa Ventas otru krastu brauksim atpkaļ uz pasākuma norises vietu, šķērsojot seno tiltu ar aizraujošu skatu uz Ventas rumbu.

18.00 – Apbalvošanas ceremonija un balle ar grupas “Keksi” muzikālo priekšnesumu Pilsētas dārzā.

No 19.30 – Kuldīgas gaisa balonu festivāls pie Ventas, senā tilta apvidū.

Pasākumu atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība, “Paulig”, Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs, Kuldīgas novada muzejs, Kuldīgas Mākslinieku rezidence, Ērenpreiss.

Turpmākai informācijai:

Jana Bergmane, Kuldīgas aktīvās atpūtas centra direktore

Tālr. 20371650, e-pasts: jana@kuldiga.lv