info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Biznesa inkubatoriem jābūt katrā reģionālās attīstības centrā

Biznesa inkubatoriem jābūt katrā reģionālās attīstības centrā, šādu viedokli tiekoties ar Ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu pauda biedrības „Reģionālo attīstības centru apvienība” pārstāvji.

Sanāksmes laikā klātesošie iepazinās ar Ekonomikas ministrijas redzējumu atbalsta mehānismu veidošanā pašvaldību dzīvojamā fonda un īres dzīvokļu veidošanā reģionos un uzklausīja ministrijas apsvērumus par biznesa inkubatoru valsts atbalsta mehānismiem.

“Diemžēl pašlaik finansējuma pieejamība paredz tikai septiņu biznesa inkubatoru darbību valstī, un visticamāk tie atradīsies tikai lielajās pilsētās. Tas ir nepieņemami un pretrunā jebkurai saprātīgai reģionālajai attīstībai, jo biznesa inkubatori ir tie, kas tajos ieguldīto atbalsta finansējumu, nodokļu un darba vietu veidā nes uzreiz atpakaļ un tas ir veids kā attīstīt reģionus,” pēc sanāksmes pauda RACA valdes priekšsēdētājs, Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

“Ja pašvaldības varēja runāt par reāliem līdzsvarotas attīstības mehānismiem un spēju piesaistīt investīcijas tieši reģionos, tad biznesa inkubatori ir labākais no piemēriem. Ja mēs zaudēsim šo atbalsta instrumentu uzņēmējdarbības iniciatīvām – tas būs katastrofāli un atsviedīs mūsu attīstību milzu soli atpakaļ,” skaidroja RACA valdes loceklis Madonas novada priekšsēdētājs Agris Lungevičš.

Ekonomikas ministrijas piedāvājumā ir arī modeļi, lai biznesa inkubatoru tīkls ne tikai saglabātos, bet arī tos atvērtu tajos reģionālajos attīstības centros, kur to līdz šim nebija, taču tam nepieciešams papildus valsts budžeta finansējums. Biznesa inkubatoru tīkla pienesums tautsaimniecība bija 1:3 – katrs valsts investētais eiro atgriezās budžetā trīskāršā apmērā. RACA pārstāvji norādīja, ka tas ir labākais indikators, ka esošais modelis ir efektīvs.

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” ir dibināta 2015. gadā ar mērķi apvienot 21 Latvijas Republikas novadu, kas Latvijas Republikas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskā līmenī.